Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Články označené nálepkou Internet

 • Potřebujeme doma 100Mbit linku?

  S chutí jsem si přečetl dnešní článek na Lupě, který popisuje budoucí nabídku UPC na 100Mbit přípojky. Cena bude lákavých 1700 Kč, ale potřebujeme doma vlastně takto vysokou propustnost? Patrick dnes na Lupě vydal článek s názvem Test UPC Fiber, 100 Mbit/s Internet a balada o rychlosti. Nedávno se v redakci zmiňoval, že mu instalují přípojku od UPC, ale teprve teď mi došlo, proč se nechává znovu připojit k internetu.
  19. 6. 2009 10:10 (aktualizováno)
 • Proč není internetová reklama totéž co letáky

  Často čítávám různé diskuse týkající se problematiky internetové reklamy a jejího blokování. Bohužel jsou plné nesprávných informací a jednostranných postojů. Vyvraťme některé mýty. Poměrně často se v různých diskusích naráží na problém internetové reklamy, načež někdo rychle napíše „nejlepším rozšířením pro Firefox je AdBlock“. A už jede flame plný nepochopení, špatné informovanosti a nesmyslů…
  8. 6. 2009 15:52 (aktualizováno)
 • Jak opravit či aktualizovat ISO obraz Ubuntu?

  Nedávno jsem potřeboval aktualizovat ISO obraz RC verze Ubuntu a nechtělo se mi jej stahovat celý znovu. Hledal jsem proto postup, který by mi umožnil aktualizaci. Použil jsem rsync. Když jsem nedávno připravoval článek o novém Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope, stáhl jsem si nejnovější vývojářskou verzi, kterou jsem pak testoval…
  10. 10. 2011 11:32 (aktualizováno)
 • iVysilání archiv ČT a Ubuntu

  Nedávno jsem tady na Rootu vydal článek o přehrávání archivu České televize v Linuxu. Dnes jsem narazil na další zajímavý postup, který jsem právě vyzkoušel na dvou počítačích s Ubuntu. Můj původní článek se jmenuje Archiv pořadů ČT a Linux a k rozchození archivu jsem využil rozšíření MediaPlayerConnectivity. Postup je samozřejmě funkční a používám jej.
  10. 10. 2011 11:43 (aktualizováno)
 • Přečtěte si online moji knihu o sítích

  Právě jsem objevil velmi zajímavou věc, která bude pravděpodobně zajímat i vás: na Google Books je k dispozici kompletní text mojí knihy o počítačových sítí. Pokud máte zájem, můžete si počíst. Sedím si tak v redakci a kolega Karel Wolf (Lupa.cz) se mě ptá: „Googluješ se někdy?“ Tak jsem to zkusil a kromě jiných běžných věcí jsem narazil na jednu podstatnou novinku – celou svou knihu Linux: postavte si počítačovou síť na Google Books.
  6. 2. 2009 10:49 (aktualizováno)
 • Jak stahovat celá alba z Google Picasa v Linuxu

  Tento problém trápí většinu linuxových uživatelů webového alba Google Picasa. Nikde jsem ale nenarazil na řešení, které je přitom poměrně snadné. Jak stáhnout zpět do počítače celé album? Začal jsem na třídění fotek používat Google Picasa. O možnostech této služby se mi zmínil Patrick Zandl jednou v redakci a mě to natolik zaujalo, že jsem vyzkoušel a zůstal. Nainstaloval jsem si betaverzi třetí Picasy a jsem naprosto spokojen.
  3. 2. 2009 9:51 (aktualizováno)
 • Chuck si vás najde!

  Chuck Norris je prostě největší borec na světě. Jistě už víte, co všechno (všechno) pan Chuck dokáže. Je to prostě hrdina nejvyššího kalibru. Dnes jsem zjistil, že i Google už o Chuckovi ví. Pokud Chucka Norrise ještě neznáte, doporučuji podívat se na Simírův blog, kde je velmi rozsáhlá sbírka pravdivých rčení o panu Norrisovi.
  24. 6. 2008 12:27 (aktualizováno)
 • Nový web Debian-linux.cz

  Právě jsem oficiálně spustil svůj nový web Debian-linux.cz. Už z názvu je jasné, že se zabývá propagací distribuce Debian u nás. Najdete na něm především denní zpravodajství z dění okolo distribuce. Web naleznete na docela intuitivní doméně Debian-linux.cz a každý (pracovní) den se na něm objevují novinky, zprávičky a informace v dění z distribuce. K nalezení jsou také užitečné odkazy a nějaké drobné povídání o distribuci, zpravodajství je ale stěžejním obsahem.
  10. 10. 2011 11:27 (aktualizováno)
 • Tak už jsem taky LinkedIn

  V poslední době jsem zjistil, že spousta mých kolegů a známých má profil na LinkedIn. Pod tlakem některých z nich jsem se také zaregistroval a zjistil jsem, že se jedná o velmi zajímavou službu. Už poměrně dlouho mi chodí pozvánky do LinkedIn, ale znáte to, takových věcí chodí do mailu sto a jedna měsíčně, takže jsem to moc neřešil.
  8. 1. 2008 11:21
 • Jabber už na třetině a stoupá

  Docela nedávno jsem psal o tom, že v mém contact listu je asi čtvrtina Jabberistů. Situace se od té doby ovšem změnila a teď je skóre 1:2. Je to asi půl roku, co jsem s potěšením zjistil, že Jabber získává v mém kontakt listu na popularitě a má ho více než čtvrtina mých známých. Ve stejnou chvíli jsem se rozhodl, že se pokusím hlídat další hranici, kterou je třetina Jabberistů. Takového cíle se dá dosáhnout třemi způsoby…
  7. 8. 2007 14:32 (aktualizováno)