Hlavní navigace

Debian-linux.cz opět běží a vydává

10. 10. 2011 11:26 (aktualizováno) Petr Krčmář

Po nějaké době nečinnosti se opět rozjíždí Debian-linux.cz. Najdete na něm opět všechny důležité novinky týkající se Debianu.

Svůj server Debian-linux.cz jsem spustil v lednu roku 2008, protože jsem měl pocit (a pořád mám), že se Debianu nevěnuje dostatečná pozornost, přestože to je jedna z nejpoužívanějších serverových distribucí nejen u nás v Česku.

Těžiště webu bylo ve vydávání zpráv, které se týkaly Debianu – vývoje, politiky, lidí, nových významných balíčků, přípravy na vydání nové verze distribuce a podobně. Rok po spuštění webu bylo díky pomoci Tomáše Jančíka k webu přidáno nové fórum, které je úspěšné a řeší se tam rozličné problémy okolo (jak jinak) Debianu.

Na celý obsahový web jsem byl ale pořád sám a po čase jsem se dostal do takového časového vytížení, že jsem postupně přestal zprávičky vydávat a RSS čtečka se už jen plnila a plnila. Rozhodl jsem se ale s tím nepraštit a výrazně změnit systém práce: na fóru jsem vyzval lidi, aby se mnou vytvořili malou redakci, která se bude o web starat. Přihlásili se Ota Trkola, Antonín Mička a Roman Horník, mě známí aktivní pánové z fóra.

V tuhle chvíli je situace taková, že máme rozdělené služby po dnech v týdnu (řešení, které se mi osvědčilo i na Rootu) a každý den se snažíme něco postnout. Samozřejmě jen v případě, že se skutečně něco zajímavého vyskytne. ABCLinuxu už se o „zmrtvýchvstání“ taky zmínilo. Zatím to krásně běží a já věřím tomu, že to i vydrží. Teď už zbývá jen, abyste nás četli, sledovali a případně podporovali nějakou tou radou na fóru nebo tipem na zajímavou zprávičku.

Sdílet