[1] Přínosem by to bylo tak maximálně pro pár technologických onanistů. V reálu by takový požadavek znamenal daleko více problémů než užitku. Příkladem problematických oblastí mohou být WYSIWYG editory, vstupy uživatelů "amatérů" v redakčních systémech, exporty dat z různých aplikací apod. Tam k chybám na vstupu dochází velmi často a představa, že mi sebemenší chyba "zruší" celý web se mi nelíbí a určitě by se nelíbil ani uživatelům, kteří jsou z mého pohledu na prvním místě.
"Ale zesložitění vytváření nových prohlížečů je cesta do pekel. Zlaté XHTML2"
Tím bych si nebyl tak jist. Zatímco HTML5 staví nad něčím, co již dnes webové prohlížeče implementují, XHTML 2.0 se snaží stavět na nové louce. Dokonce se ani moc nesnaží hlásit k XHTML 1.x. Pokud bych měl tedy oba pracovní návrhy (XHTML 2.0 a HTML 5) porovnat z hlediska složitosti implementace, pak by to bylo právě XHTML 2.0, které by vedlo k zesložitění. HTML 5 z 80% lépe popisuje existující HTML 4.0 a z 20% přidává některé změny a některé nové věci. XHTML 2.0 přináší jen sémantické hrátky, reálné potřeby dneška neřeší.
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 24 508×
Přečteno 24 035×
Přečteno 20 755×
Přečteno 19 839×
Přečteno 19 810×