Hlavní navigace

Názor ke článku Proč HTML5 potřebujeme jak prase drbání? od Pavel "JasnaPaka" Cvrček - [1] Přínosem by to bylo tak maximálně pro...

  • 11. 7. 2007 17:59

    Pavel "JasnaPaka" Cvrček (neregistrovaný)

    [1] Přínosem by to bylo tak maximálně pro pár technologických onanistů. V reálu by takový požadavek znamenal daleko více problémů než užitku. Příkladem problematických oblastí mohou být WYSIWYG editory, vstupy uživatelů "amatérů" v redakčních systémech, exporty dat z různých aplikací apod. Tam k chybám na vstupu dochází velmi často a představa, že mi sebemenší chyba "zruší" celý web se mi nelíbí a určitě by se nelíbil ani uživatelům, kteří jsou z mého pohledu na prvním místě.

    "Ale zesložitění vytváření nových prohlížečů je cesta do pekel. Zlaté XHTML2"

    Tím bych si nebyl tak jist. Zatímco HTML5 staví nad něčím, co již dnes webové prohlížeče implementují, XHTML 2.0 se snaží stavět na nové louce. Dokonce se ani moc nesnaží hlásit k XHTML 1.x. Pokud bych měl tedy oba pracovní návrhy (XHTML 2.0 a HTML 5) porovnat z hlediska složitosti implementace, pak by to bylo právě XHTML 2.0, které by vedlo k zesložitění. HTML 5 z 80% lépe popisuje existující HTML 4.0 a z 20% přidává některé změny a některé nové věci. XHTML 2.0 přináší jen sémantické hrátky, reálné potřeby dneška neřeší.