Hlavní navigace

Martin Hassman: nejen o prohlížečích - Články označené nálepkou css

 • Autor CSS Håkon Wium Lie navštíví Prahu

  Příští týden Prahu navštíví Håkon Wium Lie, autor prvotního návrhu kaskádových stylů, spoluautor Acid2 testu a CTO Opera Software. Návštěva se koná v rámci pravidelných akcí PROWAS (Prague Opera Web Appreciation Society), které pořádá česká pobočka Opera Software. Pokud jste se nikdy nesetkali s osobností, která významně ovlivnila vývoj celého webu, máte v pondělí možnost.
  31. 5. 2008 11:37 (aktualizováno)
 • Marquee v CSS3

  „Tak se nám marquee dostalo do CSS, paní Müllerová.“ Marquee je HTML značka s pohnutou historií. Představená v Internet Exploreru během první války prohlížečů a následně implementovaná v řadě dalších prohlížečů v oné válce poražených. Je to takový pionýr z dob, kdy na nás každá webová stránka blikala a byla plná posouvajícího se textu. Značka <marquee> měla za úkol právě ono svislé nebo vodorovné posouvání obsahu.
  24. 4. 2008 13:23 (aktualizováno)
 • CSS2.2 bude?

  Tak CSS2.2 prý bude, jen se bude jmenovat jinak. Letos v létě jsem v článku Quo vadis, CSS? rozebíral možnou budoucnost CSS. Jednou z cest bylo vydání CSS2.2, jakési meziverze mezi CSS2 (v současné době finišující revizí CSS2.1) a CSS3, které přináší řadu novinek, jenže je v nedohlednu a kdo ví, zda se během pěti let něco změní.
  24. 4. 2008 15:20 (aktualizováno)
 • Když CSS WG dveře katedrály otevřelo

  O komplikovaném vývoji CSS a problémech, kterým čelí pracovní skupina pro kaskádové styly u W3C, jsem nedávno psal na Lupě v článku Quo vadis, CSS? Jako pokus o změnu k lepšímu vnímám včerejší rozhodnutí CSS WG. Pracovní skupina se částečně otevírá veřejnosti. Ono částečné otevření je založeno na tom, že všechny dosud interní diskuse vedené v nepřístupném mailing listu se budou odehrávat v mailing listu veřejném…
  24. 4. 2008 15:33 (aktualizováno)