Hlavní navigace

Co dělat, vždy napoví - jedině geekpřísloví

4. 5. 2010 8:55 (aktualizováno) Martin Hassman

Přísloví má teta Kateřina moc ráda. Ale netuším, jak se jí líbí geekpřísloví. Nemám vůbec páru, co vám odpoví na takové „Google indexuje pomalu, ale jistě“. Možná se zatváří stejně jako na obrázku. Nebude totiž znát slůvko indexovat a to ji rozčílí.

A zcela jistě nebude tušit, kde bydlí ten pan Google, o kterém je tu řeč. Možná jí budete chtít dodat „Starého BFU novým kouskům nenaučíš“, ale to nedělejte nebo ji už opravdu urazíte.

Pěkná snůška geekpřísloví se nedávno objevila na Twitteru. A možná ani tak ne snůška jako pěkný kopec. A možná ani tak ne kopec jako pěkná hora. Napočítal jsem přes sedm set tweetů s hashtagem #geekprislovi. Ke konci se již dost opakovaly, ale několik stovek jich bylo.

Připravil jsem jejich archiv

Teta Kateřina ho jistě číst nebude, ale někdo jiný se určitě najde. Nesnažil jsem se ho nějak zvlášť upravovat, je to prostě archiv toho, co jste během těch pár dní vymysleli.

A přidávám malou ochutnávku

Co v mládí tweetneš, ke stáru jako když najdeš.
Tisíc tweetů umořilo fail-whale.
Co můžeš tweetnout dnes, neodkládej na zítřek.
Když se dva perou, třetí to tweetne.
Tak dlouho se chodí s otázkou na Seznam, až se zajde na Google.
Kam nechodí google tam chodí SEO konzultant.
Dopadl jako Google Wave.
Není všechno iPhone co se třpytí.
Kam Facebook nemůže, tam nastrčí Like button.
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se tam stanete mayorem.
Kdo se směje naposledy, má největší ping.
Jeden tweet trending topics nedělá.
Pýcha předchází iPad.
Neříkej hop, dokud jsi netweetnul.
Jablko nepadá daleko od stolu.
Nemusí pršet, stačí když tweetne.
Co je šeptem, to je Direct Message!
Starý browser HTML5 nenaučíš.

Tohle a mnohem víc najdete v archivu, včetně odkazů na původní autorské tweety.

Zajímá vás, jak jsem ten export z Twitteru získal? Použil jsem pěknou službu Twapperkeeper. S jejím výstupem jsem si pak trochu pohrál ve spreadsheetu.

Těší mě, jak pěkně na Twitteru tyhle kreativní řetězovky fungují. Možná ne každý příspěvek stojí za zapamatování, ale některé rozhodně ano.  Je vidět, že jsme lidé tvůrčí. A pokud to nedokážeme aplikovat dennodenně v běžném životě, tak alespoň občas kolektivně na Twitteru. Připomínám i loňskou řetězovku SongsInCode, kterou někteří z vás možná ještě pamatují.

Kdyby vám tu snad nějaké geekpřísloví chybělo, přidejte si ho prostě sami na Twitter, jen přidejte hashtag #geekprislovi, ať ho snadno najdeme. A ostatně, mě najdete na Twitteru taky -   @hassmanm.

Sdílet