W3C Emotion Incubator Group představuje výsledky své práce na přípravě Emotion Markup Language.
O skupině jsem již dříve věděl, ale netušil jsem co má přesně za úkol. Zápis emocí přístupnou formou je problém, viz třeba dnešní smilíky v hlasové čtečce, tak jsem byl zvědav, jaké řešení skupina navrhne. Při procházení její zprávy jsem byl ale okamžitě uchvácen použitými příklady (až dole nakonci). Posuďte sami:
<afraid intensity="50"> Do I have to go to the dentist? </afraid>
nebo tenhle příklad:
<happy> I think that this is a great day. <smile duration="2s" wait="1s"/> <look-up> Look at the sky. There is <emphasislevel="strong">not a single </emphasis> cloud. </look-up> <agree duration="3500ms" repeat="4"/> The weather is perfect for a day at the beach. </happy>
Pokud někdy potkám tvůrce tohoto dokumentu, mají u mě všichni panáka. Jen doufám, že poněkud volnější přístup v psaní jim zbytečně nevyslouží nepochopení podobně jako se to stalo Ianu Hicksonovi, který s oblibou do HTML5 specifikace vkládá „velikonoční vajíčka“ a za jedno takové
This character has no effect except to appease the markup gods. As this character is therefore just a symbol of faith, atheists should omit it.
si vysloužil na Rootovi celý článek, ve kterém byl za to popotahován.
Šmankote, ty lidi kolem XML jsou naprostý kokoti. Polovina z nich se babrá v syntaxi a vymýšlí náhodně popisy pro každou oblast lidský činnosti která je náhodně napadne (viz tohle). No a druhá polovina znovu vymejšlí věci z Lispu a vydává to za novej objev kterej se hodí pro "enterprise nasazení".
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 24 507×
Přečteno 24 033×
Přečteno 20 754×
Přečteno 19 839×
Přečteno 19 810×