Pro uživatele chytrých telefonů je kalendář podle mě jednou ze základních aplikací. Díky dotykovým displejům je ovládání rychlé a příjemné, zkušenější uživatel ocení synchronizaci, která slouží nejen k zálohování aktuálních dat, ale také ke sdílení kalendáře s více lidmi. A právě synchronizace nefunguje spolehlivě nebo funguje podivně. Je to dost tristní, důležitá služba od Google na operačním systému od Google zlobí!
Problémy jsou v zásadě dva, setkáte se s nimi, pokud potřebujete v zařízení s Androidem obnovit data v kalendáři (např. po hard-resetu, při výměně telefonu, při nahrání nové ROMky):
Technickému pozadí obou problémů nerozumím, v prvním případě se s touto situací setkat vůbec nemusíme, stává se to u některých typů telefonu (zřejmě půjde o důsledek úprav systému jednotlivými výrobci). Načtení dat pouze za poslední dva měsíce je ale obecným jevem, na nějakém fóru jsem dokonce četl, že to bylo označováno jako vlastnost služby, ne chyba. Pokud jde o vlastnost, která nám má zřejmě šetřit datový přenos (jiný důvod jsem nevymyslel) – pak bych ale chtěl mít možnost takovou vlastnost vypnout, protože jinak se z toho stává skutečně chyba.
Než se dostanu k řešení obou problémů, chci ještě zmínit důsledky, které pro mě měl dvouměsíční limit synchronizace: Kalendář používám v práci při objednávání nových klientů – kromě jména a času schůzky ukládám před prvním setkáním i telefonní kontakt a další poznámky. S většinou klientů se potkávám i po delší době než jsou dva měsíce, když ztratím historii v kalendáři, přijdu v telefonu i o kontakty.
Takže co s tím? Nejjednodušší řešení, které by mělo pomoci s oběma problémy, je aplykace Calengoo (díky za doporučení z diskuse www.svetandroida.cz). Program je to docela drahý (cca 130 Kč), za ty peníze ale získáte kvalitní a pěkný kalendář, který má zřejmě vlastní systém synchronizace, nemusíte používat systémový). Nastavíte si to v Settings / Accounts: vypnete účet Android (systémové nastavení) a přidáte nový účet; v Settings / Visibility/Download pak u všech svých kalendářů nastavíte pravidla stahování a zobrazování. Funguje to perfektně, ALE stažená data se zobrazují pouze v této aplikaci, systémovému kalendáři a všem programům, které využívají jeho data, to nijak nepomůže. Nevím ale o žádné aplikaci, která by problém řešila komplexně, pro ty, kteří tím nechtějí trávit čas a chtějí co nejjednodušší postup je Calengoo dobré řešení.
Jestliže se vám nechce platit za kalendář, který nepotřebujete a chcete mít události dostupné „všude“, pak jsou tu dva postupy, pro každý z problémů jedno řešení:
Jsem rád, že se s tím dá něco dělat, na druhou stranu zvláště to poslední řešení je dost příšerné! Ale jistě nejde o ojedinělou nedotaženost služeb Googlu, co si o tom myslíte vy a jaké jsou vaše zkušenosti?
Já to řeším tak, že synchronizaci na Google kalendář nepoužívám a využívám program MyPhoneExplorer. Ten umí dělat zálohování celého telefonu a taky ukládá data z kalendáře (a jiné) do své DB, ze které se to dá nahrát zpět. je to řešení?
Byť je MPE windows programem, jede mi i pod Mageiou 2 (přes Wine samozřejmě).
[3]: MyPhoneExplorer je řešení pro zálohování dat - je to pěkný program, psal jsem o něm i s návodem na jeho instalaci v tomto blogu, ale od té doby přišly nové verze MPE a ty se mi už nainstalovat nepodařilo, tak pokud máte nějaký návod, můžete ho sem prosím dát?
MPE neřeší synchronizace kalendáře s jiným zařízením (sdílené kalendáře v rámci spolurpáce s kolegy, možnost nahlédnout do kalendáře, pokud se mi vybije telefon). Tady budu muset synchronizovat. Nemusím nutně použít Google služby, ale třeba Exchange server, ale pro linuxáka, používajícího Android od Google je to trochu krkolmné řešení, ne? Nic proti Exchange serveru, budu-li ve firmě, která na něm pojede, budu i já takto synchronizovat.
Tak já jsem rady z článku dnes použil pro obnovení synchronizace kalendáře, kterážto se mi z mně zatím neznámého důvodu "rozhasila". Jo, už to funguje a ještě jednou díky za bezva návod.
Vlastním SGSIII a kalendář se mi sesynchronizoval do úplného počátku mé existence na Googlu, takže tam problém nemám.
POZOR!!! Mozno to uz niekto skusil. Ale ak chcete synchrilizovat svoj kalendar, kt.mate dlhsie ako dva mesiace....kazdy ma :)
Staci ak si na svojom tekefone v nastaveniach casu vypnete nachvilu automaticke nastavenie casu a datumu. Potom si date datum od kt.chcete abg sa vam telefon synchronizoval. Tralala a je to data su v telefone. Potom si automaticky datum a cas opat zaskrtnete a mate aj automaticky cas aj cely kalendar! Parada, funguje to. Napadlo ma to nahodou pri flasi vinka :) pekny den.
Díky za návod jak dostat celý google kalendář zpět do mobilu.
Jen bych upravil trochu text z:
řádek SUMMARY název_události nahradíme výrazem SUMMARY: x název_události na
řádek SUMMARY: název_události nahradíme výrazem SUMMARY: x název_události
trochu mě to mátlo.
Ještě jednou díky
Dobrý den přátelé, bohužel hlásím fiasko. Při importu mám tuto chybu:
Nebyly zpracovány žádné události.
Import událostí selhal: Nelze zpracovat soubor iCal/CSV..
Pokoušel jsem se upravit i jinou než nejstarší událost - pořád ta samá chyba.
V telefonu vidím u výchozího kalendáře 2 měs. zpět, u dalšího měsíc.
Jsem v koncích...
Tady jsem našla dobrý návod na synchronizaci kalendáře s androidem, hodně mi pomohl. http://www.geret.cz/technicka-podpora/navody-a-postupy-nastaveni/co-je-to-android/kalendar-pro-android-synchronizace-s-google-kalendarem
po reinstalaci androuidu mi vadila krátká doba zpětné synchronizace, tak jsem vyzkoušela vaši radu - vše vypadalo OK - kalendář se sesynchronizoval několik měsíců zpět (jak jsem chtěla). ALE ROBLÉM - od té doby se mi synchronizuje kalendář jen jedním směrem - z počítače do mobilu je vše OK, zadám-li něco do kalendáře v mobilu, v počítači se to nezobrazí. Víte někdo co s tím ????????
(mobil mám Samsung 3mini, v počítači mám - Win XP, WIN8, Linux- 1x starší PC a 2x NB)
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 090×
Přečteno 26 152×
Přečteno 25 914×
Přečteno 24 966×
Přečteno 23 854×