Můj vztah s linuxem - kdy mi pomáhá a kdy mě ničí - Témata označená nálepkou jack

  • Za málo peněz hodně muziky, díl 2.

    V předchozím příspěvku jsem se podělil o zkušenosti s fungováním externí USB zvukové karty Lexicon Omega a USB midi kláves M-AUDIO v linuxu. Podle mě je to výborný základ pro domácího muzikanta. Teď bych se rád věnoval tomu, jak v linuxu s vytvářením hudby (skládáním, nahráváním) začít. Proč potřebuji jádro s nízkou latencí
  • Za málo peněz hodně muziky

    Linuxový desktop rozhodně není mrtvý, jedna z možností jeho rozvoje a uplatnění je podle mě v jeho specializaci na určité odvětví. Následující text může být inspirací pro všechny, kteří mají rádi hudbu, nebojí se experimentovat a nemohou či nechtějí investovat velké peníze do drahých nástrojů či hudebního software.
    26. 1. 2013 9:44 (aktualizováno)
  • Jak jsem v Ubuntu tvořil video PF 2011

    Vánoce, podobně jako letní dovolená, přináší mimo jiné i téma zpracování fotek a často i videa. V následujícím textu popíšu aktuální možnosti jak zpracovat „domácí video“ v linuxu tak, aby za něco stálo. Jako příklad poslouží mé PF 2011 – jde o krátký klip, sestřih záběrů, doplněný titulkem, fotografií a hudbou.
  • Jak nahrát zvuk z jakéhokoliv programu

    Po delší době jsem měl volný den a tak jsem se rozhodl vrátit se ke svému koníčku a složit si nějakou tu muziku. Vše šlo jako po másle (nápad jsem měl v rukávě, použil jsem Rosegarden a nějaké softwarové syntezátory) až do chvíle, kdy jsem potřeboval vygenerovat výsledný wav, případně mp3 soubor. Vzpoměl jsem si, že existuje utilitka arecord, spouští se z příkazového řádku a dělá přesně to, že zvukový výstup, který jde do reproduktorů, ukládá ve zvoleném formátu a kvalitě dosouboru…
    1. 6. 2010 12:57 (aktualizováno)