Hlavní navigace

Můj vztah s linuxem - kdy mi pomáhá a kdy mě ničí - Témata označená nálepkou android

  • Variabilita tabletů s Androidem

    Tablet s Androidem není jen placka pro konzumaci zábavy, jde o velmi silný pracovní a kreativní nástroj. Ukážeme si v několika příkladech, jaké periferie s podporou kvalitního software můžeme pro práci a tvořivost využít. Úvodem Kamarád mě požádal, abych mu pomohl vybrat pro jeho dceru přenosné zařízení do školy na psaní, internet a nějakou další základní práci. Má to být lehké a levné. K posouzení mi poslal kousek Lenovo Miix 300–10IBY za pět tisíc Kč…
    18. 5. 2018 12:24 (aktualizováno)
  • Kdo pohlídá dědu?

    Jak s pomocí běžně dostupné elektroniky a drobného programování pohlídat dědu, o tom to bude. Trochu netradiční téma na webu, zabývajícím se počítačovými technologiemi a programováním, ale podle mne to sem patří. Jde vlastně o aplikované využití dostupných věciček s trochou toho českého „udělej si sám“ k pomoci starému člověku, který žije sám. Vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu potřebuje pomoc, je v kontaktu s rodinou, která s ním nemůže trávit čas každý den.
    13. 4. 2017 18:25
  • Jak komunikuje Linux s Androidem

    Linux a Android spolu dokáží docela dobře komunikovat, doplňovat se a vzájemně si vypomoci. Některé funkce jsou už vestavěné v obou systémech, jiné je třeba doinstalovat. Nejedná se ale o žádné složité operace a výsledek potěší…
  • Stremovaná hudba v Androidu i Linuxu

    Tak nám konečně zpřístupníl Google své hudební služby. Protože je účet neomezeného streamování na měsíc zdarma a při aktivaci do konce měsíce pak o dvacet korun levnější (129 Kč měsíčně), rozhodl jsem se to vyzkoušet. Žiju v Praze, takže dostatečně rychlé internetové pokrytí není problém, operátoři k paušálům nabízejí FUP, se kterým se dá streamovaná hudba používat – proč to tedy nezkusit.
    7. 10. 2013 17:08 (aktualizováno)
  • Učit se programovat může být legrace

    Tak jsme přežili konec světa, navíc jsou tu vánoce a blíží se konec roku. Proto jsem si dovolil podělit se o vtipné komentáře programátorů, na které jsem narazil při snaze naučit se programovat pro Android. V mládí jsem docela programoval, dokonce jsem ve svých začátcích vlastnil a učil se na legendárním Atari 800 XL. Než začal vycházet časopis Atari od klubu pod SVAZARMem, měl jsem k dispozici jen pár příkladů z manuálu. Internet nebyl, přístup k literatuře ze zahraničí také ne…
    23. 12. 2012 13:03
  • Televize v telefonu či tabletu

    Před dvěma měsíci jsem si koupil televizní tuner Tivizen Nano (od společnosti iCube), který přináší DVB-T do smartfounů, tabletů i na desktop. K zařízení se tento televizní tuner připojí pomocí wifi (sám vytvoří hot spot) a vše se ovládá a zobrazuje přes aplikaci Tivizen DVB-T wi-fi, dostupné pro platformy Android, iOS, Windows a Mac. Aplikace umožňuje alutomatické ladění a také záznam vysílání s možností time-shift.
  • Potíže se synchronizací Google kalendáře v Androidu

    Pro uživatele chytrých telefonů je kalendář podle mě jednou ze základních aplikací. Díky dotykovým displejům je ovládání rychlé a příjemné, zkušenější uživatel ocení synchronizaci, která slouží nejen k zálohování aktuálních dat, ale také ke sdílení kalendáře s více lidmi. A právě synchronizace nefunguje spolehlivě nebo funguje podivně. Je to dost tristní, důležitá služba od Google na operačním systému od Google zlobí!
    15. 1. 2013 15:54 (aktualizováno)
  • Tablet ASUS Transformer Prime z pohledu uživatele linuxu

    Tablety mě zajímají zhruba rok a půl, dlouho jsem je vnímal jako šikovné hračky a pro mě zatím zbytečný luxus. S příchodem Android Honeycomb a staršího sourozence (TF101) modelu, kterým se tu budu zabývat, jsem zpozorněl – ultrapřenosné zařízení s připojitelnou klávesnicí a velkou výdrží na baterie by mohlo být použitelné nejen na hraní a prohlížení internetu, ale také na práci…
  • Jak tisknout z Androidu

    Předem musím napsat, že zatím nemám tablet, takže mé zkušenosti vycházejí z mobilní verze Android 2.3, která nativně tisk nepodporuje, je třeba vybrat si z nabídky třetích stran. Uvítám, pokud se podělíte o zkušenosti z trojkové (či čtyřkové) verze. Pro tisk textového či grafického obsahu přímo z telefonu jsem objevil tři druhy řešení…
  • Quo vadis, linux?

    Volně přeloženo: Tak jak to tedy bude… Jsem zvědavý člověk, mám rád inovace, rád si hraju a experimentuju – i proto používám už řadu let linux jako desktopový systém. Asi před rokem nastala u mě změna – místo abych se těšil na nová vydní distribuce jsem se jich začal bát! A nevím, jestli je to tím, že zvolna stárnu a stávám se nepřizpůsobivým občanem nebo to není mnou, ale vývojem linuxu. A čeho se bojím…
    18. 9. 2011 14:01 (aktualizováno)