Můj vztah s linuxem - kdy mi pomáhá a kdy mě ničí

  • Potíže se synchronizací Google kalendáře v Androidu

    Pro uživatele chytrých telefonů je kalendář podle mě jednou ze základních aplikací. Díky dotykovým displejům je ovládání rychlé a příjemné, zkušenější uživatel ocení synchronizaci, která slouží nejen k zálohování aktuálních dat, ale také ke sdílení kalendáře s více lidmi. A právě synchronizace nefunguje spolehlivě nebo funguje podivně. Je to dost tristní, důležitá služba od Google na operačním systému od Google zlobí!
    15. 1. 2013 15:54 (aktualizováno)
  • Tablet ASUS Transformer Prime z pohledu uživatele linuxu

    Tablety mě zajímají zhruba rok a půl, dlouho jsem je vnímal jako šikovné hračky a pro mě zatím zbytečný luxus. S příchodem Android Honeycomb a staršího sourozence (TF101) modelu, kterým se tu budu zabývat, jsem zpozorněl – ultrapřenosné zařízení s připojitelnou klávesnicí a velkou výdrží na baterie by mohlo být použitelné nejen na hraní a prohlížení internetu, ale také na práci…
  • Bitmapa jako ASCII

    Všichni jsme to už někde viděli, ale málokdo to už zkoušel vytvořit – obrázky složené z písmenek neboli z ASCII kódu. Je to jednoduché a výsledek vypadá dobře, pokud zvolíme dostatečně kontrastní fotografii či kresbu. Tohle téma mě teď napadlo, protože uvažuju o letošním PFku a mám chuť na něco trochu netradičního.
    21. 12. 2011 22:17 (aktualizováno)
  • Jak tisknout z Androidu

    Předem musím napsat, že zatím nemám tablet, takže mé zkušenosti vycházejí z mobilní verze Android 2.3, která nativně tisk nepodporuje, je třeba vybrat si z nabídky třetích stran. Uvítám, pokud se podělíte o zkušenosti z trojkové (či čtyřkové) verze. Pro tisk textového či grafického obsahu přímo z telefonu jsem objevil tři druhy řešení…
  • Tipy na úpravu prostředí Unity v Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot

    Ubuntu je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře… [Aktualizováno] Skepse, o které jsem psal v posledním příspěvku mě neopustila, ale po experimentování s jinými distribucemi jsem zjistil, že mé problémy s hardwarem jinde také snadno nevyřeším a tak jsem se prozatím (po nějakém odpočinku) vrátil k Ubuntu a na notebooku nainstaloval poslední verzi. Několik věcí mě mile překvapila, jiné, které nefungovaly, jsem už znal a věděl, jak řešit.
    24. 10. 2011 21:44 (aktualizováno)
  • Quo vadis, linux?

    Volně přeloženo: Tak jak to tedy bude… Jsem zvědavý člověk, mám rád inovace, rád si hraju a experimentuju – i proto používám už řadu let linux jako desktopový systém. Asi před rokem nastala u mě změna – místo abych se těšil na nová vydní distribuce jsem se jich začal bát! A nevím, jestli je to tím, že zvolna stárnu a stávám se nepřizpůsobivým občanem nebo to není mnou, ale vývojem linuxu. A čeho se bojím…
    18. 9. 2011 14:01 (aktualizováno)
  • Život v rozšířené realitě

    Tak trochu prázdninové téma, ke kterému mě inspirovala náhodně objevená aplikace v Android Marketu s názvem Satellite AR, která vám ukáže, jaké satelity vám létají nad hlavou. Praktické využití téměř nulové, snad „jen“ ke vzdělávacím účelům, ale spíše na hraní. Vypadá to pěkně a prima je propojení na informace o vámi vybraném satelitu na webu.
    8. 8. 2011 17:09 (aktualizováno)
  • Hudební software v Androidu a linuxu

    Na konci příspěvku o grafických programech a možnostech spolupráce Androidu a linuxu jsem slíbil, že budu pokračovat v říši hudby. Pro větší přehlednost jsem text rozdělil na Poslech hudby, hraní na hudební nástroj, skládání hudby a nástroje pro muzikanty. Výčet opět není samozřejmě úplný, vycházím hlavně ze svých vlastních zkušeností a výběr je tedy samozřejmě subjektivní.
    22. 7. 2011 23:26 (aktualizováno)
  • Práce s grafikou v Androidu a linuxu

    Jde o první příspěvek, ve kterém chci trochu zmapovat softwarovou nabídku pro linux a Android v konkrétní oblasti – tentokrát v grafice. Asi nejvíce mě zajímá možnost sdílet a editovat soubory na obou platformách (práce s konkrétními formáty v dané oblasti). Samozřejmě nebude výčet aplikací úplný, bude fajn, když v diskuzi přidáte své zkušenosti, já pak některé budu zpětně citovat v textu.
  • DLNA, Android a Linux

    Bude tu řeč o síťovém přenosu multimediálních dat pomocí DLNA do televize, která tento „protokol“ nepodporuje. Nejprve stručně popíšu, co je DLNA a jak funguje, pak se zaměřím na relativně novou krabičku HTC Media Link, kterou jsem si nechal poslat z UK a důkladně jí otestoval. Nakonec se podíváme na její použití s Androidem a Linuxem.