Hlavní navigace

Kvalitní odborné e-knihy

8. 7. 2011 12:05 (aktualizováno) Svatopluk Vít

V rámci jednoho firemního projektu jsem sháněl nějakou dokumentaci, případně knihu pro začátečníky pro různé opensource projekty. Narazil jsem na stránky nakladatelství Packt Publishing. K dispozici je mnoho titulů a z těch, které jsem viděl můžu říci, že čtení je to pohodlné a kvalitně zpracované.

Nakladatelství prodává jak knihy tištěné, tak i v PDF nebo ePub formátu. Můžete mít i obojí tj. jak knihu tak i e-knihu. Momentálně probíhá několik souběžných akcí. Já jsem využil akci 5 e-knih z opensource světa za 31 EUR. Z nabídky si prostě vyberete 5 knih a stojí vás 31 Euro, i když jejich cena je vyšší (a o dost). Platí to jen do 15.7. Taktéž nabízí výhodné balíčkydvou e-knih za 50 % ceny. Poštovné po Evropě je v ceně (v případě papírových knih). Na nějakou slevičku se vám asi povede pokaždé dostat.

Méně obvyklá je i nabídka předplatného. Můžete zaplatit na měsíc (14.99 Euro) nebo na rok (150 Euro) a pak máte přístup ke všem knihám, které jsou v nabídce. Knihy se prohlížejí přímo v integrovaném prohlížeči, stáhnout je nelze, ale vytisknout ano. Vyzkoušet si to můžete zdarma včetně několika titulů.

Paleta titulů je docela široká, výtečná mi přijde řada Cookbooks a Beginner Guides. Má první návštěva na stránkách trvala asi tři hodiny, protože jsem procházel, co je vše k dispozici. Nakonec jsem objednal e-knihy o programu Scribus, GIMP a Inkscape. Abych dosáhl na slevu za 5 titulů, přidal jsem dvě příručky o Joomle. K některým knihám je možno stáhnout i dodatečný soubor s ukázkovými daty.

Platil jsem kartou a e-knihy byly ihned ke stažení. Vypadají opravdu dobře. Za sebe můžu jen doporučit. Nemám osobní zkušenost s tištěnými verzemi, ale v zásadě v tom nevidím problém. Vše probíhá hladce a jsem s vybraným zbožím moc spokojen. Určitě vás zajímá, jak je to s ochranou knih. E-knihy, které si zakoupíte jsou vygenerovány do PDF s patičkou, která říká, že „This material is copyright and is licensed for the sole use by Myšpulín on 8th July 2011, U Lesa 1546, Třeskoprsky, 123 45“ a patrně je tento text zakomponován i přímo do hlavičky PDF nebo i do nějakého watermarku. Takže žádné DRM…

Zkoušel jsem i číst ePUB formát v mém androidím telefonu a šlo to, spíše by mu samozřejmě slušel nějaký tablet nebo něco s větší obrazovkou. Přiznám se, že u Packt Publishing jsem našel přesně to, co jsem hledal. K dispozici mají k dnešnímu dni více než 700 titulů z mnoha oblastí jako je např. CMS, e-commerce, e-learning, Java, Python, PHP apod. Ja knohy vypadají se nejlépe přesvědčíte, když zkusíte nabídku těch  zdarma.

Sdílet