Právě jsem objevil velmi zajímavou věc, která bude pravděpodobně zajímat i vás: na Google Books je k dispozici kompletní text mojí knihy o počítačových sítí. Pokud máte zájem, můžete si počíst.
Sedím si tak v redakci a kolega Karel Wolf (Lupa.cz) se mě ptá: „Googluješ se někdy?“ Tak jsem to zkusil a kromě jiných běžných věcí jsem narazil na jednu podstatnou novinku – celou svou knihu Linux: postavte si počítačovou síť na Google Books.
Netušil jsem, že to Grada takhle vypustila, ale jsem za to rád. Třeba si to přečte někdo další nebo si to pak třeba i koupí :-).
Hlasoval jsem ano a uz jsem to i udelal. Slo o knihu realworldhaskell.com . Jeji autori zverejnili beta verzi na internetu a spolupracovali s komunitou. Tu knihu jsem celou precetl online v prubehu beta verze. Ale stejne je tak dobra, ze jsem si ji po vydani koupil (elektronickou verzi). Dal jsem za ni 40 dolaru. Online (jiz ne beta) verze je stale k dispozici.
neviem si spomenut kde inde uz som videl tuto fotku ;o)
http://books.google.cz/books?id=1x-6XBk8bKoC&pg=PA19&source=gbs_selected_pages&cad=0_1
Jo, stejne jsem si to koupil, protoze si rad ctu v posteli, a s notebookem je to hrozne nepohodlne. Ale bylo by supr mit nejaky lehoucky 2 milimetry tlusty e-book reader, ve kterem by zaroven fungovaly takove veci jako je treba to Firefoxi rozsireni od Seznamu, kde staci ukazat na cizi slovo a objevi se bublina s prekladem.
Knížku mám doma, pro šťourala a amatéra(neživím se IT, je to můj koníček) jako já paráda. Pouze jsem zjistil, že v knize je popsaná starší verze VPN. v mandrivě už mám 2.1. A študovat manuálový stránky v angličtině je porod. Nechápu, jak tomu ti angláni můžou rozumět. Massa Bob jazyk. Jinak knížka bezva.
Pane Krčmáři, hoďte článek o 2.1 na root plllllllllllls. Oni to jaksi načisto předělali, takže ten návod v knížce je vlastně jen takový orientační.
[4] že by tady http://www.faqs.org/docs/artu/ch02s01.html ? (a ještě na minimálně 13 dalších místech)
Jen se chci zeptat pana Krčmáře, jak se řeší autorská práva k těm snímkům které nejsou autora knihy, je to komplikované zjistit kdo byl autorem, komu se má platit, kolik se cca platí a tak? Případně budu vděčný za jakékoliv další postřehy z hlediska autora. Zajímá mě to čistě z důvodu, že to budu muset asi dříve nebo později řešit taky ;).
[21] Jak kdo, ale u mě je to jednoduché: já píšu všechno ve Vim :-D. Pak to je potřeba samozřejmě trochu naformátovat jako upravit nadpisy, změnit písmo příkladů na neproporcionální a podobně. To jsem dělal v OOo Writer. Samotnou sazbu si pak řeší nakladatel, tuším že Grada v QuarkXPress.
[21] Docela zajímavá možnost je DocBook, jelikož jde o XML formát, dá se pak slušně přes XSLT převést na HTML, PDF a podobně. ;-)
Jinak já běžně kupuju knížky, které jsou online na webu. Dokonce v poslední době je pro mě nepříjemné, když knížky, které jsem si koupil, nemůžu najít v PDF. Ideální je pro mě číst z papíru, ale když potom něco hledám nebo si dělám výpisky a poznámky, rád využiju vymožeností tagování, fulltextu a hypertextových odkazů (v PDF spíš záložek).
Tak, už som si ju objednal :-) aj tú o bezpečnosti, sa teším ako malé decko :-)
http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&uQ=petr+kr%E8m%E1%F8&uCo=autor
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 114 194×
Přečteno 90 433×
Přečteno 73 838×
Přečteno 58 490×
Přečteno 54 701×