Hlavní navigace

Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu - Články označené nálepkou Video

 • iVysilání archiv ČT a Ubuntu

  Nedávno jsem tady na Rootu vydal článek o přehrávání archivu České televize v Linuxu. Dnes jsem narazil na další zajímavý postup, který jsem právě vyzkoušel na dvou počítačích s Ubuntu. Můj původní článek se jmenuje Archiv pořadů ČT a Linux a k rozchození archivu jsem využil rozšíření MediaPlayerConnectivity. Postup je samozřejmě funkční a používám jej.
  10. 10. 2011 11:43 (aktualizováno)
 • Jak na vertikální synchronizaci v MPlayeru

  Nedávno si mi jeden kolega stěžoval, že má v Linuxu problémy s přehráváním videa. Nakonec zjistil, že je problém v nefunkční vertikální synchronizaci. Já mám jednoduché řešení, které problém opraví. Problém se projevuje u grafických karet Intel, které nemají v ovladačích v X.org aktivovanou podporu vertikální synchronizace. Efekt se jmenuje tearing. Zjistil jsem, že mám v notebooku právě takovou kartu a problém se u mě projevuje také…
  23. 1. 2013 19:06 (aktualizováno)
 • Technika pomáhá oblafnout diváky olympiády

  Ač nepatřím mezi pravidelné diváky olympiády, zahájení jsem si nenechal ujít, ačkoliv jsem u něj hrál karty. Dnes ráno mě překvapily zprávy o tom, že některé jeho části byly falešné. Skutečně nejsem fanouškem olympiády a nijak zvlášť se o ni nezajímám. Úvodní ceremoniál mě zastihl na dovolené a protože se známí chtěli dívat, nebyl jsem proti. V druhé půlce už jsme hráli karty a měli televizi jen jako kulisu („Co kdyby tam ještě něco zajímavého bylo?“)…
  13. 8. 2008 9:35
 • Video: HTC Dream na platformě Android

  Na telefony s linuxovou platformou Android se těší většina linuxáků. Na reálné přístroje si ale ještě budeme muset počkat. Možná ta doba ale není daleko. HTC už má Dream, který Android využívá. Společnost HTC, kterou známe i u nás jako dodavatele chytrých telefonů, před časem oznámila, že je připravena do konce roku uvolnit nový přístroj, který bude jako operační systém využívat linuxovou mobilní platformu Android.
  10. 10. 2011 11:42 (aktualizováno)
 • Jak zblbnout laickou veřejnost

  Právě se ke mě dostalo video, kterak si partička vyrábí popcorn pomocí tří mobilů. Krásná ukázka toho, jak fungují urban legends (městské mýty) a jak se nechají lidé zblbnout. Video dorazilo s trochu hysterickým předmětem Bacha na mobily!. Našel jsem ho teď na Bombě a vložil sem. Podívejte se sami…
  11. 7. 2008 12:42 (aktualizováno)
 • Dostal jsem videobabu

  Od Martina Hassmana jsem dostal babu neboli videobabu. Mým cílem je tedy nabídnout vám tři zajímavá videa a jak už to tak bývá, předat babu zase dalším třem lidem. Martin Hassman na mě přehrál videobabu a já se s vám mám podělit o tři zajímavá videa. Zapátral jsem ve svém archivu všemožných odkazů a vybral tři kousky. Snad se pobavíte se mnou.
  13. 6. 2008 23:01 (aktualizováno)
 • Tučňáci létají z Antarktidy do Ameriky

  Zdá se vám nadpis mého postu podivný? Podle dokumentaristů BBC to ale není nic neobvyklého. Existuje jeden druh tučňáků, který prý dokáže létat a překoná vzdálenost Antarktida – Amerika ladným letem. Lidé z BBC objevili druh tučňáka, který umí něco, co jeho příbuzní nedokáží – létat. Tito nedávno objevení tučňáci jsou navíc poměrně dobrými letci a během antarktické zimy migrují do pralesů Jižní Ameriky, aby si tam užili teploučka. Nevěříte? Věřte!
  11. 4. 2008 12:03
 • Pat a Mat: programátoři

  Do ruky (prohlížeče) se mi dostalo moc zajímavé video s Matem a Patem. Lidová tvořivost nezná hranic a v tomto případě to platí dvojnásob. Podle úvodních titulků se nejedná o slovenský originál, ale vše vypadá velmi dobře. Podívejte se sami, jak to vypadá, když se Pat a Mat dají do programování počítačových her :-D.
  2. 2. 2009 14:50 (aktualizováno)
 • Aj lav dys kampeny!

  Je docela tristní, jak si může člověk úplně zkazit za minutu a čtrnáct sekund pověst. Pod článkem o intelektuálním vlastnictví Microsoftu se rozjela docela bouřlivá diskuse. Čtenář Radim pod článkem v diskusi píše: „Ballmer je člověk, který nesnáší linux a miluje Microsoft.“ Nějak si nemůžu pomoct, ale vždy, když někdo mluví o Ballmerovi, který je tím velkým ředitelem té velké nadnárodní firmy, tak si vzpomenu na jedno video…
  2. 2. 2009 14:49 (aktualizováno)
 • Video z Google a Youtube v blogu

  Naše blogy mají jednu velmi příjemnou novinku – umožňují vkládat do blogpostů odkazy na flash. Hodí se to zejména pro vkládání užitečných videosouborů z Google Video nebo YouTube. Při editaci stačí v panelu nástrojů klepnout na ikonku flashe a do nově otevřeného okna vložit kód. Je to úplně jednoduché a funguje to velmi dobře.
  2. 2. 2009 14:49 (aktualizováno)