[2] K te pameti - nevim, jak to dela VMware (mozna podobne), ale u Virtual PC lze pamet virtualu trochu zkrouhnout (pro virtual s Win XP davam 256MB a pripada mi to dost). Finta, jak jsem slysel, je v tom, ze nastavena pamet je z hostitelskeho systemu ukrojena stabilne. Nicmene pokud se virtual rozhodne pri nedostatku pameti swapovat, a hostitelsky system ma volnou pamet, tak se swap prednostne udrzuje v pameti hostitelskeho systemu. Je tedy v podstate stejne rychly, jako by mel virtual prideleno vice pameti. Jen tahle pamet se prideli jen, kdyz je potreba a kdyz ji hostitelsky system zrovna ma k dispozici. Zatim se mi tohle pocitani osvedcilo.
Tyhle optimalizace (a urcite jich bude vic, tohle je jedna, o ktere jsem slysel) zpusobuji, ze systemy ve virtualech muzou mit jine naroky na virtual masinu nez nativni systemy na skutecny stroj a jak je videt, vyplati se s nimi pocitat.
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 24 631×
Přečteno 24 169×
Přečteno 20 834×
Přečteno 19 910×
Přečteno 19 849×