[8] Používání žargonu má svá pravidla - např. je na mluvčím, aby si zajistil, že mu posluchači rozumějí, což mikroformáty porušují. Druhá věc je, že ač používám žargon, nic mi nebrání míchat ho s běžným významem těch slov aniž by utrpěla srozumitelnost, takovou možnost mikroformáty nedávají.
Použití atributu title mírně řečeno nechápu, vzhledem k tomu, že title má vcelku jasný význam a dokonce se i používá. Jsou jiné možnosti, jak do HTML nacpat vlastní data, např. komentář, skript v neexistujícím jazyce, objekt s neexistující implementací.
[23] To je jako ten problém s daty v excelu. Tehdy taky nikomu nepřišlo špatné, že na různých platformách má jeden rok různý počet dní, ale nás to bude strašit pořád (i když prakticky je ten problém zanedbatelný).
Evoluce - prosím, klidně. Ale nechtěl bych evoluci typu "seru na ostatní" (nebo, politicky korektněji, "lokomotiva dějin").
článek: v hlasové čtečce lze nejlépe interpretovat dnes jako jednu slabiku, jazykovědci by věděli přesněji. Je to úplně stejná informace, kterou dostanou vidící uživatelé, proč by nevidomí měli mít něco jiného.
Jinak si spíš myslím, že evoluce půjde tím směrem, že počítače budou rozumět lidským termínům - tedy kdyč dostanu mail "máš za dvě hodiny čas?", tak se mi podtrhne tan časový údaj, a když na něj kliknu, ukáže se mi třeba v kalendáři (že nemám čas). Viz třeba MS Office, kam napíšete 5 lb a ono vám to podobným způsobem nabídne převod na kilogramy.
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 24 508×
Přečteno 24 035×
Přečteno 20 755×
Přečteno 19 839×
Přečteno 19 810×