[218] Mám pořád opakovat své věty. Tím, že mikrojádro nedělá skoro nic jsem myslel, že nechává věci na HAL, IO manageru, Process manageru. Jak je to rozhozené po binárkách mi může být naprosto jedno.
Když si čtu něco o změnách v jádru, pak narazím na změny jako je udev, jako je nový plánovač I/O, souborový systém a podobně. Změny v tisíci řádcích, které vlastně nic neznamenají a třeba pouze něco opravují se v takových článcích moc nevyskytují a kdyžtak je to jedna věta.
[219]
"Samozřejmě vždy závisí na autorovi aplikace. V Linuxu máte sice jisté možnosti, ale jak jsem opakovaně psal, týkají se jen toho, co je součástí distra (či připraveno pro vaší verzi vašeho distra)."
Ale pane pane, víte kolik je neoficiálních repozitářů doplňujících distribuci? Zkuste se podívat co je to Portage Overlay v Gentoo a pak něco mluvte (a podobné repository budou existovat i pro ostatní distribuce).
Pokud nesplním závislost balíčku pak bych ho také jistě neinstaloval. Ono instalovat aplikaci starou 10 let nemá obvykle příliš smysl. Ale stále je tu cesta jak to udělat. Nehledě na to, že mohu použí staticky linkovanou verzi aplikace a ta prostě poběží.
Čili v nejhorší možné situaci opět spadneme na úroveň windows.
SAX v Javě hází události a pokud víte, jak vypadají v Javě události, pak možná víte, že to prostě není Callback.
O SAXu a DOMu mě učit nemusíte. Jestli se tu chcete předvádět tak prosím. Ale takové informace si přečte každý na Wiki, tak jestli to není malinko zbytečné.
Callback v linuxu...
Novinka .. pro programátory v C a C++? Ale nepovídejte. Možná, že na změny v adresářové struktuře nic takového nebylo. Ale čím se asi ošetřují události typu zaslání signálu aplikaci? Callback není při programování v linuxu (unixových systémech) nic neobvyklého. Pouze se zřejmě příliš nepoužíval při komunikaci s OS. Já už v C dlouho nepíšu a tak je mi to vcelku jedno.
Vy se možná smějete vlastnímu vtipu, protože jste myslel konkrétní využití obecného konceptu s názvem Callback.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 376×
Přečteno 89 789×
Přečteno 73 178×
Přečteno 58 134×
Přečteno 54 441×