Názor ke článku Windows XP se stále prodávají více než Vista od b - [165] CONFIG_PREEMPT pardon byl to CONFIG_PREEMPT_VO­LUNTARY - moje...

  • 6. 8. 2008 8:11

    b (neregistrovaný)

    [165] CONFIG_PREEMPT pardon byl to CONFIG_PREEMPT_VO­LUNTARY - moje chyba.

    S KB 249694 jsem se strefil celkem dobře. Pořídit backup, poté nainstalovat čistý systém na cílový stroj, a provést restore toho backupu, to je celkem možnost v tom článku popsaná.

    Jak říkám nestrefil. Je tam nutnost nainstalovat čistý systém na cílový stroj. To jsem s linuxem však nemusel.
    Disk s windows jsem nekopíroval speciálním nástrojem. Vymontoval jsem ho ze starého počítače a vložil do nového. A hups.. windowsky upadly.

    O Raidu toho moc nevím, tak nekomentuji.

    "Nevím, proč byste nenasazoval poslední Kubuntu, když máte možnost výběru. Možná tu možnost výběru nemáte, a jen si to myslíte. Pokud se bavíme o jádru, tak tam typicky skončíte u 2.4.cosi, a dále vaše distro nedostanete, protože byste přeboural velkou spoustu závislostí (totéž s glibc). Pokud byste upgradoval celé distro (tedy včetně kernelu, X11 serveru, GTK, Qt, Gnome a KDE), rychle byste zjistil, že s novými vlastnostmi přichází nové požadavky na HW."

    Co to prosím plácáte. Mám na všech strojích Gentoo s jádrem 2.6.xx, poslední stabilní X server, gcc tuším 4.1.x
    S novými vlastnostmi žádné požadavky na lepší HW nepřišly. A i na tom Ubuntu bych prostě nezvolil KDE nebo Gnome (teď nevím který z těchto desktopů tato distribuce má), překompiloval bych vlastní jádro a tím by to pro mě shořelo.

    Co je to podle vás novější verze ReiserFS. Jestli tím myslíte ReiserFS 4, tak to je pro mě zcela jiný souborový systém. Se trojkou jsem neměl nikdy problémy.

    Zprasení registrů a zanechání konfigurace v /etc není tedy ani trochu stejná. V /etc si poradím standardními příkazy ls, rm a nejobyčejnějším textovým editorem.
    Registry jsou jeden velký bordel.

    Windows instaler je nesrovnatelný, neboť jej každá aplikace musí sama využít. Máte tam fungující řešení závislostí? Nějak jsem si ho nevšiml.
    Jednotlivé komponenty OpenOffice se dají instalovat jako jednotlivé balíčky, které mají závislost na balíčku OpenOffice. Adresáře pro instalaci se nevybírají z důvodu dodržování standardu pro umístění různých souborů na v distribuci linuxu. Má to svá opodstatnění a týká se to i zlepšení výkonu (například umístění určitých částí aplikace do /var a vhodný mount pro /var)
    Když poté přijdu k jiné instalaci (bohužel zatím pořád stejné nebo podobné distribuce) nemám problém s hledáním ničeho.