Odpovídáte na názor ke článku Windows XP se stále prodávají více než Vista.
[161] Koukám, že ostatní komentující měli pravdu, když říkali, že vám nevadí příliš lhát nebo překrucovat fakta. Pokud psal autor aplikaci tak, že chybu alokace paměti neošetřil, pak vám tato aplikace spadne i na Windows (mnoho mnoho aplikací je portovatelných na Windows) a není to rozhodně chyba operačního systému. Tohle už je opravdu hrozný nesmysl. A nesnažte se mi vykládat, že návrh práce s pamětí v linuxu s overcommitingem vede tvůrce aplikací k neošetřování takové chyby.
Přechod na jiný stroj jste sice mohl zvládnout kopírováním, ale já měl několik zkušeností jak s Win 98 tak s Win XP, kdy přechod na nový HW zcela nezvládly. S linuxem kompilovaným pro stejnou architekturu jsem neměl problém nebo se dal vyřešit pomocným livecd.
Moje 2 desktopy jsou téměř mimo cílovou skupinu XP. Sice by na obou XP fungovaly, ale po historických zkušenostech s podobným strojem to ani nebudu zkoušet. Na jednom stroji běží 98 a na druhém samozřejmě aktuální verze linuxu. Jsem zvědavý, jak obhájíte, že na srovnatelném počítači běží OS od MS maximálně starý 10 let, kdežto linux je v poslední aktualizaci - tedy využívám nové vlastnosti OS na starém HW.
Proč se vůbec obtěžujete dávat sem zprávu z roku 2004. Ta zpráva je 2x starší než interval po kterém doporučujete měnit počítač. 4 roky zpět je opravdu prehistorie.
Ke stabilitě linux kernelu se mohu já vyjádřit, že je také bez problémů. Uptime řady serverů a mé osobní zkušenosti s desktopem hovoří celkem jasně.
Realtime kernel lze z linuxového vyrobit také a ohýbatelnost linux jádra je naprosto nesrovnatelná. Ke všemu mám zdrojové kódy, vše mohu měnit a příklady ostatních driverů jsou dobrá příručka.
Když je podpora ostatních souborových systémů tak bezproblémová, proč jí MS nevloží do základních Vist - minimálně ext2/3, ReiserFS, XFS, .... Místo toho mají téměř všichni na svých usb flash systém FAT, protože ten je snad jediný, co bude fungovat na všech Win.
Mimoto dodělat hard realtime jako modul se mi zdá jako nesmysl. Modul je věc, která se připojí ke stávajícímu jádru - tudíž nemění jeho kód. To by znamenalo, že jádro NT je hard realtime.
Instalaci jednou za šest let by přežil každý, ale XP jsou zralá na přeinstalování každý rok. Nehledě na to, že na nové vlastnosti systému (Vista) jste tedy čekal šest let? To je pěkný cyklus.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 114 057×
Přečteno 90 395×
Přečteno 73 784×
Přečteno 58 461×
Přečteno 54 674×