[158] O tom, jak nové FS na Linuxu řeší fragmentaci, si rád přečtu. Nějaké konkrétní informace?
Dynamický swap má pochopitelně dodatečný kus fragmentovaný. Ale je to lepší volba, než aby došlo k nedostatku paměti. A když paměť opravdu dojde, nestřílejí se aplikace losováním, ale dostávají chybu při alokaci paměti, což aplikace může ošetřit.
Se starým strojem není důvod přecházet na Vistu. Prostě až bude mít své 2-3 roky, odstřelte ho, a kupte nový s Vistou. Pokud si rád hrajete, můžete samozřejmě stroj upgradovat. HW nároky Visty nejsou tak vysoké. Reinstalace také není nutné, můžete upgradovat OS. Ovšem stejně jako v případě Linuxu to nemusí být dobrý nápad - i Linux většina lidí prostě po pár letech reinstaluje.
V Linuxu si samozřejmě musíte neustále vybírat. Je to jako byste si mohl vybrat mezi autem se 3, 5 nebo 7 koly. Nestabilní a nevýkonné preemptivní jádro, nebo stabilní ale s příšernou odezvou? FS který umí online defragmentaci a NFS, nebo žurnál a quoty? Ve Windows máte předvoleno, a možnost řadu věcí měnit. Nakonec asi víte, že existují třeba alternativní grafické shelly. Nutno říci, že zpravidla nejsou nic moc, ale "nadšenci" (nudící se pubescenti) na to nehledí.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 114 057×
Přečteno 90 395×
Přečteno 73 784×
Přečteno 58 461×
Přečteno 54 674×