Mám podobné zkušenosti jako autor.
Počáteční nedůvěra se mění ve spokojenost - Firefox, Thunderbird, Psi, OpenOffice, Skype, Flash, Acrobat Reader, Picasa - vše funguje podobně jako ve Windows, popř. existují plnohodnotné náhrady - Krusader, Kino, K3B, Digikam, Amarok, [SKG]MPlayer, VLC.
Něco dokonce vzbuzuje úžas - Synaptic, Compiz, Wine, vzdálená správa (SSH & OpenVPN popř. Krfb).
Na rozdíl od autora instaluji PCLinuxOS (KDE 3; Skype, Picasa, Earth, Acrobat Reader, Real Player atd. přímo v hlavním repu), ale to nehraje roli.
Drtivé většině dospělých domácích uživatelů dostatečně přítulný Linux nejen vyhovuje, ale dokonce je pro ně vhodnější než Windows - počítač se přestane "sám od sebe" chovat nepředvídatelně, breberky se nechytají a problémy se dají řešit na dálku přes SSH. Pokud skutečně potřebují provozovat Win aplikaci (velmi zřídka), je tu Wine nebo bezešvý režim VirtualBoxu.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 110 024×
Přečteno 89 040×
Přečteno 72 327×
Přečteno 57 774×
Přečteno 54 147×