Hlavní navigace

Zajímavé aplikace a jejich srovnání

 • Hádanka: Jak vyhrát auto?

  Vážení IŤáci, podle šéfredakora serveru máte rádi hádanky. Představte si, že jste v TV soutěži. Máte na výběr ze tří dveří. V jedněch dveřích je auto, v ostatních dvou je po jednom kozlovi. Náhodně ukážete na jakékoliv ze tří dveří o kterých si myslíte, že je v nich osobní auto. Na to moderátor zareaguje tím, že otevře jiné dveře než jste si vybral a v těch dveřích je kozel.
  31. 1. 2010 22:23 (aktualizováno)
 • Už zase sněží

  Právě teď u nás v Praze velmi hustě sněží. Odpoledne okolo 14. hodiny sněžilo pouze mírně, někdy po 15. hodině začalo velmi silně sněžit. Hrozí opět nárůst kalamit? Jaké je textová předpověď? Zataženo se sněžením, na východě zpočátku sněžení pouze místy. Nejvyšší teploty –3°C až +1°C. Místy se budou tvořit sněhové jazyky, od vyšších poloh závěje.
 • Market share Linuxu poroste díky Microsoftu?

  V nedávné době se řešily novinky ohledně linuxového klonu Windows. Operační systém Ylmf je založený na jádře Linuxu. Rain Forest Wind Guangdong Computer Technology Company z Čínské lidově demokratické republiky si myslí, že okopírováním vzhledu Windows XP prolomí bariéru uživatelů mezi OS postaveném na bázi Linuxu a systémy Windows, které mají ve světě majoritu (market share zhruba 95%). Přitom záleží na aplikacích a způsobu ovládání či myšlení, ne na tupém kopírování nějakého vzhledu…
  28. 1. 2010 17:19 (aktualizováno)
 • CA pomáhá Haiti, pomozte také

  Známá firma CA, Inc., jejíž business profil mě osobně neobyčejně zajímá daruje,50 000 USD americkému Červenému kříži zemětřesením postiženému Haiti. Podle zpráv Yahoo News dají její zaměstnanci až 150 000 USD dalším humanitárním organizacím. Firma CA  pomáhá sjednocovat a zjednodušovat správu IT. Zabývá se vývojem aplikací, databázemi automatizací procesů a bezpečností…
  17. 1. 2010 1:41
 • Ahoj všichni

  Vítejte na blogu Zajímavé aplikace a jejich srovnání  Blog se bude zabývat informacemi o aplikacích, které mě zaujaly. Vzhledem k tématice webu se bude věnovat aplikacím používaným především v technických oborech (a to hlavně IT). Nebudu se omezovat na určité typy aplikací podle licence, spíše budu upozorňovat na aplikace, kterré se mi zdají být použitelné a potenciálně zajímavé.
  16. 1. 2010 23:40 (aktualizováno)