Hlavní navigace

Ó jaký skvělý archiv pořadů ČT

28. 4. 2008 14:27 (aktualizováno) Svatopluk Vít

Už nějakou dobu využívám služeb archivu ČT, konkrétně při sledování pořadu „Uvolněte se prosím!“. Občas se mi zadaří a můj celkem oblíbený pořad nestihnu v televizi a sleduji jej na internetu. Někdy je to ovšem pro silné nervy.

Trošku mne totiž překvapila jedna věc. Nevím, zda je to amatérismus na straně ČT nebo záměr. Schválně si to zkuste sami. Klikněte na tento odkaz. Dostanete se na stránky České televize a do sekce věnované tomuto pořadu. A pak vás zaujme skupina odkazů na jednotlivé odvysílané díly. Velká chuťovka je například na tomto odkazu. Pohodlně se posadíte a čekáte, že začne váš oblíbený pořad. Jenže. Nejdříve následuje konec Četnických humoresek, pak nějaká reklama, upoutávky, další reklama a k mému velkému překvapení je zde i celý pořad Třináctá komnata. Pak je zase reklama a upoutávky. Po více než 46 minutách (přesně to nevím, jen odhaduji, neboť jsem zhnuseně zavřel okno s videem) vás teprve čeká Krausův pořad.

To snad někdo nemyslí vážně? Můžete si to vyzkoušet i u dalších dílů, je to podobné (další pořady jsem nezkoušel). Nejdříve jsem si myslel, že je to jen nějaký přehmat, ale konkrétně u tohoto pořadu je to stále. Co na to například kapacita streamového serveru? Pokud má video cca 45 minutového pořadu více než dvojnásobek, je to velmi divné. Co na to správci? A co třeba zobrazovaná reklama? Archiv funguje nějakou dobu zpět. Máte tak reklamu zdarma i v době, kdy už například žádný reklamní spot neplatíte.

Jednoduše – nad přístupem České televize k on-line achivu tohoto pořadu mi zůstává rozum stát. Ale vadí to jen mé osobě?

Důležitá aktualizace (22.9. 21:20):

Ani ve snu by mne nenapadlo, že popisované chování se projevuje jen někdy. Konkrétně to co popisuji se projevuje s Mandrivou, Mozilla Firefoxem a Mplayer pluginem. Tímto se upřímně ČT omlouvám. Mé názory tedy berte s rezervou.

Právě jsem vyzkoušel Windows XP s Windows Media Playerem a problém zde není. Takže pravda je to opravdu jen na půl.

Od čtenářů proto uvítám poznámky o tom, kdo se s podobným chováním archivu setkal také.

Chápete záměr ČT s archivem pořadu "Uvolněte se prosím"?

Sdílet