Používám GIMP v linuxu na foto. 8-mi bitová hloubka barev není kardinální problém, jelikož existuje program ufraw (i rawtherapee, cinepaint,...), kterým raw zpracuji tonálně a barevně v 16-bitech. Následné netonální operace Gimp zvládá (umí vše na co si vzpomenu). Jmenovaný ufraw se otvírá jako vstupní plugin gimpu ;-) .
Levnější amatérská PS-LE není konkurence gimpu.
Místo PS CS2 si radši koupím objektiv (nebo i několik) k mému DSLR :-) .
PS: Hodně mě překvapilo, když jsem omylem otevřel pdf soubor v gimpu a ono mi to nabídlo načtení jednotlivých stránek s možností výběru do vrstev jako bitmapy s volitelným rozlišením :-o .
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 46 049×
Přečteno 40 922×
Přečteno 35 360×
Přečteno 25 756×
Přečteno 25 551×