Odpovídáte na názor ke článku Windows XP se stále prodávají více než Vista.
[215] Vy budete asi dobrý fanatik Widlí. Opravdu s těmi fakty zacházíte jak se vám zachce, ale přitom jde vidět, že hloupý nejste. No vraťme se ke konkrétním věcem.
Microkernel:
Na odkaze co jste poslal jsem se podíval na první obrázek:
http://www.microsoft.com/library/media/1033/technet/images/archive/ntwrkstn/evaluate/featfunc/f0af_big.gif
Je tam jasně zakresleno, že I/O operace, ale i plánování procesů mikrokernel nedělá, ale přenechává to dalším subsystémům. To je přesně to co jsem říkal já předtím a to jsem měl na mysli větou, že jádro nedělá skoro nic.
Linux se vyvýjí opravdu rychle. Stačí sledovat zprávy o změnách v jádru. A CONFIG_PREEMPT bych neoznačoval jako hack, ale jako postup k odstranění částí, které bránily preemptivnímu přepínání v jádru.
Spousta grafiků, kteří nepotřebují profi tisk dělá v Gimpu. Nejsou to asi lidé, kteří se tím živí, ale pro jejich potřeby stačí. X server dávno není z 80 let. I když některé nedostatky v návrhu se s ním táhnou stále.
Dál tu pořád řešíte, jak přístup k instalacím ve Winows je výhodný. Ale přitom vše závisí na konkrétní aplikaci - jak ona se k instalaci postaví (vynechávám tu malou část co je volitelnou součástí windows jako je zmiňovaný IIS). Tohle mohu na linuxu udělat také a nic mi v tom nebrání. To, co poskytují linuxové distribuce prostě Windows nemají vůbec.
Mluvit o balíčku pro RedHat 4, který nenainstalujete v RedHat 2050 je totální békovina jak se říká. On ten balíček (pokud má stále stejný formát) asi i nainstalujete, ale nesplníte závislosti. Pokud je ta aplikace stále ještě použitelná, velmi pravděpodobně pro ni najdete aktuální balíček.
SDK pro MS věci se vůbec neohánějte. Java má také SDK a řada knihoven také. V čem je prosím rozdíl? To není o žádných vlastnostech Windows.
K SAXU - tvrdil jste mi, že nepoužívám sekvenční čtení dokumentu a že používám callbacky. Sax čte samozřejmě dokument sekvenčně a v Javě něco jako Callback není. Dále tvrdím, že SAX používat nemusím a nemusím ani ten DOM. Je to moje konfigurace a já si ji mohu číst jak uznám za vhodné. Nechytejte mě za slovíčka.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 296×
Přečteno 89 773×
Přečteno 73 166×
Přečteno 58 109×
Přečteno 54 435×