Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke článku Windows XP se stále prodávají více než Vista.

  • 8. 8. 2008 18:30

    b (neregistrovaný)

    [209] S hlupáky a debili šetřím dost. Ale za blbce (nebo co jste to použil) jste se označil pokud vím sám. A o linuxu víte opravdu nic.

    To NT jádro jste mi stále nevysvětlil. Jak jsem říkal, četl jsem někde že se stará hlavně o přerušení a zbytek úloh svěřuje podsystémům. Tím jsem myslel to skoro nic. Prostě mikrojádro.

    Aplikací v distribuci jsem vám jmenoval mnoho použitelných, mám pokračovat? Hugin, Gimp, Azureus, Nicotine, Konqueror, Fluxbox, ale i Quake3, Unreal Tournament, Postal2, Soldier of Fortune, Wine, WMvare, GCC, Xorg, Cups.
    To vše jen z oficiálního stromu balíků.
    Instalovat cokoliv co není v distribuci není žádný opruz. Ale vy o tom víte naprosto nic. Zvláštní, že mám nainstalovanou vlastní (upravenou) verzi Fluxboxu. Bylo to jednoduché, aplikace je v systému čiste nainstalovaná.

    Takový firefox nebo jiná podobná aplikace ale nesahá do /etc a případný souběh dvou instancí bych chtěl vidět, jak je vyřešen registry. Když zapíší dvě instance do konfigurace dvě věci na dvě místa, bude výsledek vlastně správný? Co když věc A závisí na věci B. První instance zapíše A a druhá B. I v registrech máte Race condition.

    Krásně obracíte fakta. Ona každá aplikace nainstalovaná ve Windows se zapíše do nabídky start? Aha.. hm .. dobrá. Není to náhodou tak, že to závisí na tom, jak moc dobře má aplikace napsanou instalaci? V linuxových distribucích je tohle o kousek dál, ale to neumíte prostě připustit.

    Co je špatně na volbách při kompilaci X serveru jestli má podporovat jednu nebo druhou grafickou kartu? Je to proměnná balíčkovacího systému, a bude se tak chovat pro všechny balíčky, které by mohly takovou volbu podporovat. Ale to byste musel znát Gentoo Portage a to neznáte. Přitom alespoň základní příručka je veřejně k dispozici na velmi rozumném místě. Hledejte.

    Mimochodem mě se OpenOffice na žádné komponenty neptaly. Žádný vlastní instalátor neproběhl. Pouze při spuštění každým uživatelem mají interaktivní vytvoření konfigurace. Takže ...... blablabla.

    O plkání typu v unix světě se spoléhá na zdrojáky a ne dokumentaci - víte prostě houby.
    Žádný unix svět neexistuje. Jsou to jednotlivé projekty a každý je dokumentován tak, jak to autoři zvládnou. Ono pod Windows je to jako nějak jinak?

    K parsování XML. Vy ze mě asi chcete dělat idiota za každou cenu. Parsuji ho v Javě a ta ... callback vlastně ani nemá. Mimoto ten konfigurák mohu číst opravdu sekvenčne bez použití něčeho jako je SAX. No a nebo mohu použít DOM. Pořád vidíte nějaký Callback?
    XML neodstraňuje některé nevýhody textových konfiguráků. XML je jeden z textových konfiguráků.

    Registry mohu sice srovnávat a verzovat, ale to bych musel vědět, kde a co mám srovnávat. A to prostě u aplikací ve Windows nevím. V linuxu obvykle není problém najít příslušný konfigurační soubor. I kdybych si měl vyhledat které soubory patří ke konkrétní aplikaci. Ale obvykle stačí strýček Google.
    Verzovat konfigurační soubory mohu klidně verzovacím nástrojem typu Subversion. Vaše krásné registry asi dost obtížně. Leda prase by se v tom vyznalo.

    Mimochodem to co mi nabídne Tucows .. to se mi všechno nainstaluje jedním kliknutím? Nic nebude chtít po mně nějaké potvrzování? Já totiž řeknu, že chci provést upgrade celého systému a jednou potvrdím vše. Nebo nainstaluji 100 aplikací a knihoven, jdu na párek a až se vrátím, je to nainstalováno. Žádná se mně nezeptá, jestli vlastním fotoaparát Canon nebo Sony? To chci potom vidět. A update na jedno kliknutí také.

    Máte pravdu, Windows nejsou unix (linux v mém překladu). Proto je taky nepoužívám. A není to proto, že bych je nezvládl... bude to něčím jiným