Odpovídáte na názor ke článku Windows XP se stále prodávají více než Vista.
[167] Jenže jak jsem vysvětloval výše (a jak jistě sám víte), CONFIG_PREEMPT_VOLUNTARY není preemptivní kernel, ale dirty hack, který dovoluje preempci kernelu na pár manuálně vybraných místech.
Ano, s Linuxem jste nemusel nainstalovat čistý OS. A když si přečtete [164], zjistíte, že jsem restore na jiném HW uváděl jako MOŽNOST, ne jako NUTNOST. Také jsem vám psal, že pokud vám Windows nejely, tak byly další kroky, které jste měl udělat, ale o kterých jste zřejmě nevěděl. A jestli jste neprovedl ani triviální zapnutí boot logu pro zjištění příčiny problému, ani restore startup environment z instalačního CD, tak jste toho moc neudělal.
Hm, a když budete mít na stroji Gentoo s jádrem 2.4.x, jak přejdete na 2.6.x? Zřejmě upgradem úplně všeho.
RFS, stejně jako extX, má více verzí driveru. Samozřejmě pokud používáte RFS na jednom stroji, těžko postřehnete problém. Pokud byste zkusil na stroji s 6 let starým Linuxem číst disk s RFS či extX vytvořeným dnes, je dost pravděpodobné, že by to nedopadlo moc dobře. Struktury na disku se od té doby mohly změnit. Ty struktury sice mohou být verzované, ale i v takovém případě je otázkou, jak je řešená dopředná kompatibilita (zpětná nebývá zpravidla problém).
LOL. V Registry si poradíte jedním standadním regeditem. /etc je jeden velký bordel. Platnost tohoto odstavce je úplně stejná, jako toho vašeho. Podívejte se, kolik máte souborů ve /etc, a kolik nastavení máte ve svém home. Jestli o každém souboru zpaměti víte, co konkrétně dělá, máte mou gratulaci. A pokud předpokládáte o uživateli, který si z neznalosti zprasí XP (a pak si s nimi neporadí, tak je reinstaluje), že bude schopen se hrabat v konfigurácích, tak jste zjevně na omylu.
Windows Installer samozřejmě k setupu nemusíte použít. Vy si také můžete stáhnout tarball, a nepoužívat balíčkovací systém. Ani v jednom případě neexistuje způsob, jak vynutit instalaci pomocí "slušných" prostředků.
Komponenty OOo si jistě můžete vybrat po balíčcích. V případě MS Office by to bylo cca 50-100 balíčků. Jůů, to by byla super instalace, velmi user friendly. Nakonec jsem psal, že proto OOo používá vlastní instalátor.
Samozřejmě cesta do které se instaluje má jít změnit. Možnost velby je přece důležitá, ne?
[168] Když změníte HAL, tak prostě provedete binární hooking jiného HALu. Mám za to, že se to dokonce ve článku uvádí jako důvod, proč zvolili HAL extension a ne HAL replacement. Jistě také víte, že ACPI, APM a SMP stroje mají odlišný HAL.
Kdeže jste četl, že samotný NT kernel nedělá téměř nic? Abych se také pobavil ;). Ve starších verzích RTX asi pánové přepisovali většinu funkcionality NT, LOL :)
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 296×
Přečteno 89 773×
Přečteno 73 166×
Přečteno 58 109×
Přečteno 54 435×