Z právničiny bych přidal výraz "nápad", což není nápad ve smyslu myšlenky, ale obdoba růstu (např. "Za vysokým nápadem případů") a vždy, když to od právníka slyším, tak rostu :-).
Jednou se mi snažili vysvětlit, že je to správně, ale nějak jsem to úplně nepobral.
PS: Proč je zde pro přihlášené reCAPTCHA?
Jen Google, např. https://www.respekt.cz/politika/nejpomalejsi-ustavni-soudce-jeste-dostal-cas-na-napravu, https://www.samak.cz/samak-life/blog/delka-soudnich-rizeni-v-opatrovnickych-vecech nebo https://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/pojeti-prava-na-zakonneho-soudce-v-praxi-soudu (CTRL+F5 a "nápad")
Nápad v právničtině: “Nápad trestné činnosti meziročně poklesl“ https://www.policie.cz/clanek/napad-trestne-cinnosti-mezirocne-poklesl.aspx
“Zcizit” často v chybném významu používají novináři, asi jim to zní rajcovně, vzor: “Nenechavec zcizil i konzervu guláše”.
třeba dědický nápad https://www.kurzy.cz/zakony/89-2012-obcansky-zakonik/paragraf-1479/
V právní hantýrce to je časté, chápu to jako kumulení něčeho
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 111 332×
Přečteno 89 432×
Přečteno 72 798×
Přečteno 57 970×
Přečteno 54 305×