Odpovídáte na názor ke článku Legální Windows za pajdu? Máme..
[69]
Ani já nejsem odborník, jen prostě beru v potaz jak vidím, že se to chová a dávám to do souvislosti s tím co si přečtu. Pokud si to ještě dobře pamatuji, nebylo tehdy možno z nějakého důvodu naráz převést více než 2GB. Nicméně na disku mohly existovat i mnohem větší soubory. Dělaly (a pořád i hojně dělají) se přece tzv. obrazy disku - právě pomocí dd, mohli mít nakrásně mnohem větší velikost než 2GB. Ona utilitka o které jsem se zmiňoval, prostě (zjednodušeně řečeno) daný soubor rozsekala a přenesla na požadované místo a tam zase jednotlivé fragmenty spojila. Nějak obdobně jsem to i tehdy řešil já. Jednalo se zálohy, které se pohybovaly velikostně od 1 - 3,5GB.
Pamatuji si však, že (myslím na ABCLinuxu?) se na to někdo ptal, a dostalo se mu pár udivených odpovědí, že tento problém vůbec neznají. Z toho usuzuji, že buďto byl problém v konfiguraci kernelu, nebo přímo v I/O operacích. Nevím, faktem je že to asi není problém fs (jak se snaží jistý diskutér neustále zdůraznit), a že na něj existovaly řešení. No a já taktéž dneska nemám problémy s velkými soubory.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 296×
Přečteno 89 772×
Přečteno 73 165×
Přečteno 58 109×
Přečteno 54 435×