Problém je v tom, že často potřebujete něco víc - od toho máme frammmeworky, knihovny. Pro C třeba Qt, pro Javu je jich hromada, namátkou Spring.
Démony já neřeším, jen tobě furt nějak strašej v hlavě :-)
U těch mechanik vidím prostě chybu na obou stranách.
Ještě zareaguji na toto:
Proč by Windows nemohly běžet bez restartu měsíce? To myslíte že vám snad nějaký permoník po čase vypne napájení? :D - nesmíš posuzovat všechno jen podle svého PC co máš v obýváku.
Když třeba vytuhne ovládací panel u CNCčka, který běží nonstop, nereaguje na změnu korekce, pak člověk zjistí, že dělá zmetky, tak je to nepříjemný. Jistě, restart panelu to spraví, sice přitom vypadne komunikace s PLC, takže se pak musí restartovat i to, zbytečně to zdržuje, ale to sou detaily. Takže zbytečnej prostoj + riziko zmetků. Zajímavý, že panely nepoužívající Widle tim netrpěly.
Po čase se samozřejmě situace opakuje.
Netvrdím, že se to nedá přežít, ale je to prostě zbytečný.
Osobně restartuji stroje jen kvůli aktualizacím. - No vidíš, já nemusím restartovat ani kvůli aktualizacím, kromě jádra.
Po odinstalaci zůstává "bordel" úplně stejně i na Linuxu - tak to ani náhodou. U Widlí zůstane kolikrát i adresář se soubory v Program files, zasratý registr, atp. Promazání Home adresáře nejni takovej problém jako promazání registru.
Balíčkovací systém má taky svoje nevýhody, ale furt je to o level výš na Widlích.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 296×
Přečteno 89 773×
Přečteno 73 165×
Přečteno 58 109×
Přečteno 54 435×