Odpovídáte na názor ke článku Elektronické knihy čtu už deset let.
Já čtu už přes půl roku na Desire. Nemůžu si to vynachválit, mobil mám vždycky s sebou. Není problém mít u sebe dvacet knížek a kdykoliv v delším prostoji si číst, co se mi aktuálně chce. Na display se na to kouká dobře, zlouskala jsem tak v podstatě celého Pratchetta, nějakou povinnou literaturu a učebnice, pár dalších knížek a teď čtu Agathu Christie, když potřebuju přestupovat, prostě zmáčknu jedno tlačítko a mobil schovám do kapsy, žádné hledání záložky a schování knížky, aby mi třeba někde neupadla nebo se jí v davu něco nestalo.
To všechno jo, ale na papírovou formu nedám dopustit, tu můžu číst v poloze krokodýl nebo králíček čtenář a nebo v jakékoli jiné, kdy jen občas jednou rukou otočím stránku, nemusím mít pravou v podstatě neustále aktivní na posouvání a navíc by mi sice bylo strašně líto, kdyby mi ji někdo ukradl, ale toho Desiru by mi asi přišlo líto víc. Takže pro mne jsou to svým způsobem rovnocenné alternativy, z nichž každá má své plusy a minusy.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 126 329×
Přečteno 93 580×
Přečteno 78 090×
Přečteno 60 841×
Přečteno 57 686×