[22] Mips
1. Souhlas, tohle je trochu nevýhoda. Když ale chcete používat pohyb v seznamu prostým psaním jména souboru (klávesy wi přesunou kurzor na soubory wi*), těžko to udělat lépe.
2. Nesoudedící soubory vyberete pomocí CTRL, poté šipky, vybráte mezerou, Shift+Space rozšíří výběr.
[23] Riff
Samozřejmě v Exploreru můžete soubory setřídit i podle jiných kritérií, můžete si vybrat jaké detaily souborů zobrazovat atd.
Instalace je otázka minuty, ale na řadě míst nemůžete nic instalovat. Nemáte na to práva, nebo není k dispozici připojení k netu. Nedoporučil bych třeba v bance říkat, že si na prvním místě na jejich server nebo pracovní stanici nainstalujete váš oblíbený file manager. Pokud se neomezujete na vlastní desktop nebo vámi spravovaný server, tak se hodí umět velmi dobře ovládat nějaký nástroj, který najdete všude.
Alternativní souborové managery mají i další probémy. Například některé špatně pracují s UNC cestami, jiné neumí Shell Extensions (tj. kontextové menu Exploreru customizované aplikacemi), řada z nich není multithreadová (jedno okno načítá obsah, a všechno ostatní stojí). Nemluvě o lahůdkách typu absence podporu Unicodu v Total Commanderu až do roku 2009(!).
Ke kvalitě linuxového GUI se dnes těžko mohu vyjadřovat. Nikdy jsem žádné z nich nevydržel používat tak dlouho, abych ho potřeboval ovládat z klávesnice. Pamatuji si, že řada file managerů (včetně Nautilu) se na čas kompletně zablokovala, když se načítal obsah většího adresáře, například /etc. U nějakého jiného jsem si nechal zobrazit tuším MP3 metadata, a po otevření většího adresáře se vše zablokovalo, dokud nenačetl soubory i ta metadata. Dnes to už může být jinak, vývoje jde dopředu (i na Linuxu).
[24] Svatopluk Vít
Ta změna klávesových zkratek je zajímavá představa. Přijdu k cizímu počítači, na prvním místě se začnu shánět po připojení k inetu, pak permissions k instalaci aplikace, pak budu instalovat na server či pracovní stanici svůj oblíbený file manager, a nakonec začnu místo práce konfigurovat klávesové zkratky.
Samozřejmě možnost výběru stylu ovládání by měla fajn. Jenže zkušenost ukazuje, že autoři mají problém napsat i jedno ovládání. Když budou ovládání dvě, autor toho půlku nedomyslí a půlku nevyzkouší, a výsledek bude tristní. Alespoň jsem tohle viděl v několika aplikacích, které umožnovaly přepínat styly ovládání.
[25] yorik
To jste zjistil správně. Ctrl a Ctrl+Shift samozřejmě funguje i s myší.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 384×
Přečteno 35 913×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×