Freecommander opravdu umožňuje celkem snadnou změnu klávesových zkratek a to problém není.
Jen jsem chtěl zmínit to, že pod pojmem NC klon si představím program, který má "standardizované" ovládání jako původní NC tj. třeba F3 - F8. Začínáme se pak utápět v tom, že linuxáci budou řvát, že F5 se používá standardně pro nějakou funkci a proto je F5 pro kopírování přežitek a windowsáci zase vidí problém v F8.
Sympatická je mi myšlenka, že se před startem program zeptá, jaké ovládání chci zvolit tedy například Windows styl (Del místo F8 např.) či NC styl (F3 - F8). Automatický Windows styl s odkazem na to, že je to ve Windows stejně u mne neobstojí, protože když se rozhodnu místo průzkumníka používat NC klon, asi vím proč. Ostatně tohle je například ve FC částečně implementováno, protože například výběr souborů se ve standardu neprovádí klávesou Insert, ale jen označováním pomocí CTRL+šipka dolů. Takže pod volbu v nabídce "přizpůsobení se NC klonu" by klidně mohly být i klávesové zkratky.
Je to situace stejná, jako například v naší kantýně, kam chodíme na oběd. Běžně zde nabízejí "Vegetariánské Chili con carne". No jo, jenže "con carne" je v překladu "s masem". Takže pak tady máme NC klon s ne-NC klon ovládáním...
Asi mám zamlžený pohled na věc všemi těmi "roztíratelnými tuky" a "ovocnými rosoly".
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 384×
Přečteno 35 913×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×