Hlavní navigace

Tady je Svaťasovo - den za dnem v IT - Články označené nálepkou Hardware

 • Ovládnou svět oční kliniky?

  Mám docela čerstvou zkušenost s uživateli. Protože je naše firma významným zákazníkem u jednoho z mobilních operátorů a protože máme opravdu velké množství bonusových bodů, rozhodli jsme se je využít pro odběr mobilních telefonů. A narazil jsem na nečekané problémy, které, jak jsem zjistil na internetu, netrápí jen mé kolegy. Taky vám přijde písmo titěrné?
  4. 3. 2010 13:09 (aktualizováno)
 • Jak jsem byl ekologem

  V roce 2001 jsem koupil televizi (úhlopříčka 72 cm tzn. je poněkud rozměrnější) a na konci srpna letošního roku začala zlobit. Vyřešilo se to jednoduše – koupila se nová. Musím se však zbavit ještě té staré… Nechtěl jsem být barbar a televizi prostě a jednoduše odložit ke kontejneru. To se prostě nedělá. Jaké mám další možnosti? Sběrný dvůr. Funguje od 8 do 18 hodin. To pokrývá mou pracovní dobu a dovolenou si kvůli tomu brát nebudu…
  23. 4. 2008 13:08 (aktualizováno)
 • Abyste nezačali kynout...

  Každý, kdo má sedavé zaměstnání, může potvrdit, že dříve nebo později jej začnou bolet záda, začne přibývat na váze nebo se jeho končetiny odmítají hýbat a ranní dobíhání autobusu nebo tramvaje je stále obtížnější. V pátek si tedy dovoluji zvolit trochu lehčí téma, které jen zdánlivě s IT nesouvisí.
  23. 4. 2008 13:13 (aktualizováno)
 • A tenhle znáte?

  Když jsem se poflakoval po stránkách firmy nabízející laptop za 150 USD a konečně jsem se utvrdil v tom, že je to určitě jeden velký podvod, dostal jsem se i k diskuzím na serveru slashdot.com. Příspěvků je tam, mnoho. Objevil jsem tam však odkaz na dalšího podobného „prodejce“ laptopů. Je to však vtip, ale vcelku povedený.
  23. 4. 2008 13:14 (aktualizováno)
 • Sháním nový chytrý telefon

  Můj dnes už postarší Siemens SX-1 se Symbianem pomalu dosluhuje a tak je čas začít se dívat po nějakém novém modelu. Myslím si, že jsem vhodného kandidáta našel. Chtěl bych telefon s operačním systémem, ale WM5 zařízení nechci moc podporovat. Co se nabízí? Dlouho jsem hledal. Vhodných kandidátů je plno. Hledal jsem samozřejmě u Siemensu a tam nic nenašel (mrzí mne, že už Siemens telefony nedělá). Symbian používá ještě Nokia a Sony-Ericsson. Tam jsem chvíli pátral, ale nebylo to ono.
  28. 4. 2008 14:28 (aktualizováno)