[18] a) a b) souhlasím, zbytek je podle mě otázka individuálního vývoje v té které společnosti. Některé mají i při velkém státu dobrý poměr výkon / cena (třeba Skandinávie), v jiných se skoro všechno rozkrade. Každopádně si myslím, že by stát měl být rozumně velký, ale natolik silný, aby ustál korupční tlaky a lobismus.
[22] Myslím, že se pleteš. Hranice byly uzavřené především ze dvou důvodů
1. aby stát udržel elity (vědce, techniky apod.) uvnitř
2. protože nebyly v dostatečné míře k dostání valuty potřebné pro pobývání na Západě (a v jiných státech mimo RVHP). Pokud si tu dobu pamatuješ, vzpomeň na devizové přísliby a veksláky prodávající "bony".
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 384×
Přečteno 35 913×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×