[10] Já jsem třeba chudý chlapec, co přišel ke štěstí tvrdou prací ;)
to co popisujete je spíš takový marasmus, "blbá nálada", nic konkrétního. Co mě na současném světě/režimu štve?
- Omezování svobody slova (karikatura 12letého děvčete s roztaženýma nohama vás dostane do vězení, hon na autory knihy Vaříme s konopím, hon na vydavatele Main Kampf, zákazy demonstrací lidí s "nevhodnými“ – byť třeba zjevně stupidními – názory).
- Popírání základních svobod, a vymýšlení nových; k popírání viz výše, nebo třeba nekontrolované zahrnování lidí na seznam "podezřelých z terorismu" (takový člověk se nedostane na žádný let s žádnou leteckou společností, i když třeba nic neudělal; neexistují pravidla pro uvádění lidí na seznamu, ani pro jejich odstraňování). Vymýšlení nových práv je zábavou humanistů, kteří definují právo na soukromí, právo dítěte na úplnou rodinu, právo na bydlení, právo na cokoliv. Tyhle hříčky salónních intelektuálů pak hyzdí právní řád, a ad absurdum umožňují žalovat stát za to, že nemáte kompletní rodinu, nebo že nemáte kde bydlet. Podle mě to povede k rozmělňování práv, zpochybnění těch "opravdových", a (dalšímu) úpadku vynutitelnosti práva. Evropské regulace čehokoliv (hlučnosti sekaček, barvy pomerančů, zákaz páření amerických veverek s evropskými apod.) by asi byla na zvláštní bod…
- Byrokracie, vysoké zdanění – obojí přispívá k tomu, že je průměrná životní úroveň nízká, ekonomice se nijak zvlášť nedaří (extrémem je Francie), a firmy mají dobrý důvod placení daní obcházet (české firmy typicky nevykazují zisk, a vyvádějí peníze z firmy "alternativně").
- Příliš přerozdělující stát, rovnostářství – silně přerozdělující stát je velmi neefektivní (viz daně). Cokoliv dělá stát, dělá to nutně neefektivně. Stát má proto dělat jen to, co nemůže dělat nikdo jiný.
Rovnostářství je zhouba. Všichni se například starají, o kolik bere politik více, než Franta od soustruhu, ale přitom top management bere daleko více (a zaslouženě). Jak kvalitní manažery (řízení naší země je management jako každý jiný) asi dostanete do politiky, když jim nabídnete desetinový plat proti tomu, co dobří manageři dostanou v soukromé sféře (a k tomu řadu "obvinění" toho stylu, že si koupili auto za peníze půjčené u banky, které stát pomohl)? Samozřejmě pak v politice skončí ti nejméně schopní, kteří špičkových výsledků nikdy nedosáhnou.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 815×
Přečteno 41 633×
Přečteno 36 114×
Přečteno 26 051×
Přečteno 25 888×