Odpovídáte na názor ke článku Zrušil jsem aktualizace, konečně můžu používat děravý prohlížeč.
Taky nemám rád změny v GUI. Zorientovat se a zvyknout si na Unity to je otázka skoro celého víkendu a to nemluvím o tom, že předělat si to tak aby se to dalo používat, to je otázka skoro celého týdne. Ono celé GNOME 3 je zmršené, věci které šli udělat ve verzi 2 na jeden klick, nejdou ve verzi 3 vůbec nebo značně složitě (třeba vytvoření vlastního spouštěče) a je úplně jedno jestli máte jako prostředí Unity nebo Shell.
Ale zrovna u toho FF to nebyl problém, po upgradu na verzi 4 mi trvalo asi necelých 10 minut dostat prohlížeč do stavu tak aby vypadal a i se choval jako verze 3.6. Problém přišel až s přechodem na jiné číslování a verzí 8, kdy mi vzhled sice zůstal, ale odmlčela se většina doplňků (některé nejedou oficiálně dodnes), ale to se vyřešilo rychle vypnutím kontroly kompatibility. Můj Firefox 10 vypadá stejně jako verze 3.6, panely nahoře jdou totiž snadno vypnout a informační řádek dole vám přidá rozšíření Status-4-Evar. S příchodem verze 4 asi každý uživatel kterému se nelíbilo nové rozhraní zkoumal jestli to jde vypnout, nakonec se ukázalo, že předělat to tak aby to vypadalo jako verze 3.6 je ještě lehčí než se zdálo. Jiná situace by byla kdyby se s tím nic udělat nedalo, jako s GNOME 3.
Co se týče Chromu (Chromia), mám sestavení vývojářské (18) a nějak jsem si nevšiml, že by se od verze 10 vůbec něco změnilo, nějaké úpravy na zpřehlednění GUI tam sice jsou, ale jinak ten prohlížeč vypadá pořád stejně
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 112 296×
Přečteno 89 773×
Přečteno 73 166×
Přečteno 58 109×
Přečteno 54 435×