Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke článku Debian a jeho pravidelný dvouletý cyklus.

  • 29. 7. 2009 18:11

    Ped (neregistrovaný)

    [1] a [2]: Ale verze SW se muzou zmenit i po zmrazeni... jen k tomu musi byt velmi velmi velmi dobry duvod a musi to projit nejakym tim schvalovanim navic.
    Takze v pripade problemu typu Intel GFX u Ubuntu maji problem, protoze to potrebuji vydat, u Debianu proste pockaji na opravenou verzi, tu dukladne proveri a pak ji hodi do zmrazene verze.

    [3]: to mne taky trochu stve, ze mam doma funkcni system (kubuntu 8.04), ale z oficialnich repozitaru si treba OOo3.1 nestahnu. Na druhou stranu si je potrebne uvedomit ze je to dan za vyvoj Linuxu, kde se nehraje na zadne ABI a API se meni dost casto na to aby novejsi verze slozitejsi aplikace jiz nesla na starsim kernelu ani skompilovat (myslim ze aspon jednou za 2-3 roky to nejakou aplikaci postihne). A taky nove verze aplikaci mi az tak casto nechybi, ty starsi pro bezne uzivatele casto staci, nebo pokud je to hodne oblibene, tak se pak casto najde neoficialni/bac­kport repozitar pro danou distribuci, odkud jde stahnout funkcni binarky.

    A hlavne pokud se bavime o desktop firemnim (enterprise) nasazeni, tak a) verze aplikaci se ve firemnim prostredi vetsinou nemeni tak rychle jak ponozky, b) nic vam nebrani u vaseho dodavetele Enterprise distribuce objednat si i update aplikace.
    Pokud je to mala firmicka, tak je to podle mne stejne jako s Windows, nakonec se stejne neco po**re pokud se v tom vrtate a updatujete. Prumerne linux distro ma alespon tu vyhodu, ze bez updatu se nezvykne zmrvit jen tak samo od sebe.