Nějak uzavřít ve stavu který je použitelný, zaplatit za něj a zaměřit se na budoucnost, další etapy. Zpětné analýzy použít nejvýš jako poučení do budoucnosti: ne o tom kolik stojí přidání knoflíku na sestavu, ale jak to řídit.
Tyhlety podrobné výkazy kolik minut trvala implementace které funkce jsou nesmysl. Dělají se, vykazuje se podle nich, handrkuje se kolem nich... ale ke kvalitě ani ceně výsledku nepřidají nic.
Souhlasím se [7][8]. U podobných projektů nejprve podrobně analyzovat (klidně analýzu zaplatit zvlášť) a odahdnout na základě analýzy náročnost implementace, rozdělit ji na etapy. Pak se dohodnout na celkové ceně a době dodání, včetně pravidel pro možné změny obojího. Případě rozdělit na etapy dodávané a palcené zvlášť.
PS: Mimochodem, věta "zbývá dokončit pár drobností včetně importu" mi srdečně rozesmála. A je signifikatní kolik prostoru věnujete popisu technických detailů a jak málo uzavřené smlouvě, domluvenému způsobu komunikace a pravidlům předávání produktu.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 383×
Přečteno 35 909×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×