Ze zkušenosti - člověk má tendenci být v odhadech optimistický. Pokud je na počátku jasné zadání (což se téměř nikdy nestane), je na psaní SW obvykle 2x víc práce, než to na počátku zdá. Zadání se obvykle v průběhu vývoje více či méně změní. Ve výsledku pak celý projekt zabere 3x - 5x více času, než to vypadalo na začátku.
Vytvoření nějakého uživatelského rozhraní stojí průměrně tak 40-60% celkové práce. Vytvoření opravdu dobrého intuitivního, snadno použitelného rozhraní trvá násobně déle - dělá se několik verzí, které se průběžně zkouší, mění a od základu přepisují.
Tedy pokud uživatelské rozhraní je nic moc a zdá se vám to asi tak dvojnásobně předražené, dost pravděpodobně vám dal ten programátor slušnou cenu. Zapracování opravdu dobrého UI a drobných změn bude stát minimálně ještě jednou tolik.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 383×
Přečteno 35 909×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×