Odpovídáte na názor ke článku Nesmyslnost licencí (opět) v praxi.
Já bych jen poznamenal, že mě rozdíl mezi GPL a LGPL nepřijde jako "aby se na tom někdo nenapakoval". GPL mi v první řadě zaručuje, že kód, který jsem vytvořil jako svobodný, někdo neupravil s tím, že mu svobodu zase vezme. Ano, svobodný je v první řadě software (resp. jeho uživatel), ne vývojář, který se licencí musí řídit, a pokud chce ze svého nápadu mít větší osobní prospěch, je postaven před volbu. A nemusí to být jen použít/nepoužít, existuje i duální licencování.
V konečném důsledku je ale svobodný software výhrou především pro vývojáře, kteří mohou studovat, jak fungují skutečné programy. A skrze jejich dílo, které je opět svobodné, je výhrou pro celou společnost.
Když to někomu připomíná komunismus, tak ať si tomu tak klidně říká.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 384×
Přečteno 35 913×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×