Odpovídáte na názor ke článku Na soubory opravdu multiplatformně.
[9] Justin
Můj výraz "nativní verze" neznamená, že muCommander je udržován ve dvou jazycích (např. C++) a je vytvářena binárka v tom pravém slova smyslu.
Nicméně např. pro Windows si stáhnete jeden EXE soubor, ten spustíte a nainstaluje se celý program. Uživatel pak spouští MUCOMMANDER.EXE. Ve složce je pak i MUCOMMANDER.JAR. Vzhledem k tomu, že EXE soubor má jen 23 kB, je jasné, že je to jen zavaděč, který volá skrz javu zmiňovaný JAR soubor. Z pohledu běžného uživatele je však aplikace "nativní". Nativní verze pro Linux obsahuje navíc MUCOMMANDER.SH nebo DEB balíček pro Debian.
Stejně tak je i pro MACOS k dispozici DMG soubor. Jak to vypadá u něj nemůžu bohužel zjistit, ale má představa je, že to bude obdobné. To se týká finální verze, nightly buildy jsou jen JAR soubory.
A mnoho uživatelů více platforem sáhne buď po portable verzi nebo po Webstart verzi. Nativní pro tuto chvíli znamená, že je to sice Java projekt, ale nemusím dělat kouzla s javou, udfělá je za mě příslušný zavaděč.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 55 076×
Přečteno 44 480×
Přečteno 39 306×
Přečteno 27 489×
Přečteno 27 389×