Odpovídáte na názor ke článku Možná je to tady.
Dobre... ale co presne zabrani Pidginu, aby se choval presne jako ICQ? (pokud jde o komunikaci se serverem).
Branit se proti reverznimu engineerstvi by byla docela slozita prace... bylo by potreba sifrovani a zakompilovat podporu SSL primo staticky do binarky, aby se predeslo DLL injekcim, potom vymyslet nejaky genialni zpusob sifrovani celeho kodu, tak aby se nedal ziskat, coz je pokud vim nemozne, protoze ten kod se musi stejne jednou rozsifrovat, pokud se ma zjistit a takhle by se dalo argumentovat donekonecna. uplne staci, kdyz se pidgin prestane identifakovat jako pidgin, ale bude se hlasit jako icq s odpovidajici verzi protokolu. Kdyby icq zacalo pouzivat SSL, tak je to jen dobre, ale pochybuju, pac to by hrozne zvysilo zatez vsech jejich serveru...
[45]: pamatuju, ze nakou starsi verzi gaimu sem na debianu musel rucne patchovat rovnou v binarce... nakonec sem rozchodil pidgin z etch-backports nakonec sem na ArchLinuxu, kde vsechno chodi jak ma ;o)
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 818×
Přečteno 41 639×
Přečteno 36 117×
Přečteno 26 054×
Přečteno 25 893×