Zkusil jsem změnit pár nastavení ve Firefoxu a vřele doporučuji. Po změně nastavení je Firefox na první pohled svižnější.
Do adresního řádku napište about:config. Změňte položky network.http.pipelining a network.http.proxy.pipelining na True a nastavte network.http.pipelining.maxrequests na 15. Přidejte numerickou položku nglayout.initialpaint.delay s hodnotou 0.
Původní zdroj v angličtině.
jak jako na pohled? :) Kdyby měl firefox něco jako tray (při zavření okna by běžel, ale smazal všechny co se dělo-jako když ho normálně zavřu), tak by to bylo určitě lepší - rychlejší náběh. A nebo možnost zakázat flash a při kliknutí by se neotevřel ve firefoxu, ale ,,externím'' přehrávači (kdyby něco, tak by spadnul jen přehrávač a firefox by běžel dál). Jinak ten návod je i na bastleni.eu - vim že to fungovalo O.K., ale když se otevřelo víc panelů, tak to mělo tendenci padat (ale možná si s tím jen nerozuměl add-on)
hh koukam, ze tam ty hodnoty uz mam ani si to nepamatuju ;)
Jo firefox a prohlizece na linuxu vubec se nak divne vlecou, kdyz nepocitam links2 -g...
Imho je problem ve flashi, ale do firefoxu je pokud vim nejaky wrapper, ktery umozni pouzivat pluginy tak, aby bezeli jako samostatny proces. A plugin flashblock myslim zase umi blokovat flashe a spustit je az pri kliknuti na ikonku, ktera se zobrazi namisto puvodniho flashe...
[7]
nemáš namysli ten myslim ndiswrapper.bin ?? Když ten proces vypnu, tak zmizí všechny flash prvky na webu, dokud ho něco zase nespustí...ale když je někde chyba, tak spadne stejně zase prohlížeč :( A ten proces si pak bere od 50% do 80% výkonu, dokud si toho nevšimnu a nevypnu ho:D
Ale asi jsem mimo
Na mozillazine http://kb.mozillazine.org/Nglayout.initialpaint.delay citam:
Lower values will make a page initially display more quickly, but will make the page take longer to finish rendering.
To mi nepripada ako zrychlenie Firefoxu...
[6]
HTTP pipelining
Implementation in web servers
Implementing pipelining in web servers is a relatively simple matter of making sure that network buffers are not discarded between requests. For that reason, most modern web servers handle pipelining without any problem.
Exceptions include IIS 4 and reportedly 5.
Implementation in web browsers
Internet Explorer as of version 7 doesn't support pipelining.
Mozilla Firefox 3.0 supports pipelining, but it's disabled by default. It uses some heuristics, especially to turn pipelining off for IIS servers. Instructions for enabling pipelining can be found at Firefox Help: Tips & Tricks. Camino does the same thing as Firefox.
Konqueror 2.0 supports pipelining, but it's disabled by default. Instructions for enabling it can be found at Konqueror: Tips & Tricks.
Opera has pipelining enabled by default. It uses heuristics to control the level of pipelining employed depending on the connected server.
Google Chrome is not believed to support pipelining.
Implementation in web proxies
Most HTTP proxies do not pipeline outgoing requests.
Some versions of the Squid web proxy will pipeline up to two outgoing requests. This functionality has been disabled in the latest versions. Squid supports multiple requests from clients.
The Polipo proxy pipelines outgoing requests.
[13]
Je i verze pro Firefox 3, ale je to převážně jen kopie starší verze skoro beze změn - hodnoty to sice mění, ale je to takový všelijaký a vim že nedávno jsem to smazal, protože to dělalo problémy. Mimochodem, nevíte někdo co změní tohle?: network.http.pipelining.firstrequest (případně to, co má místo slova firstrequest slovo ssl).
"Yes, enabling HTTP pipelining can dramatically improve networking performance. The downside, and the reason it's not enabled by default, is that it can prevent Web pages from displaying correctly."
"The second change, setting the initial paint delay at zero, may get you some content on the screen faster, but it's worth noting that it will dramatically slow down the time it takes the entire page to display."
"Yes, there are tuning change you can make (even at compile time, see Moox' optimized builds) that will dramatically alter the performance characteristics of Firefox. Feel free to experiment, but remember that most of the defaults are defaults for a reason. If your browser starts misbehaving or web sites look broken, it might be worth going back to default settings."
http://weblogs.mozillazine.org/asa/archives/007164.html
Přečteno 28 781×
Přečteno 19 584×
Přečteno 16 966×
Přečteno 15 228×
Přečteno 15 026×