Začnu tou starší o Androidu a peklu pro vývojáře. Když jsem jí psal, tak mě nenapadl jiný výraz pro pojmenování toho co Google v tomto případě předvedl. Vydal platformu Android a na video ukázkách si v klidu předvádí funkční fyzické zařízení s Androidem. Proč „má v ruce“ Google prokazatelně funkční prototyp a přitom to samé zařízení není schopen v omezené sérii dát k dispozici vývojářům zajímavých projektů pro Android? Má pro to určitě svoje důvody a takovou věc z nějakého důvodu nechce udělat, ale prokazatelně tomu nic nebrání. Zařízení existuje (bylo na videu), ale vývojáři jsou ponecháni v současné situaci bez jediného oficiálně podporovaného zařízení. Tak tomu já říkám peklo pro vývojáře, které zcela úmyslně vytvořil Google a troufám si říct, že pro to má pouze a jenom vlastní zájem, aby tato situace trvala co nejdéle. Rozumněj: aby kvalitní zařízení měl k dispozici pro sebe jen Google a lidé uvnitř.
Druhá zprávička o Velkém bratru je myšlena právě v tom smyslu, co to slovní spojení znamená. Pokud si uvědomíte _kdo_ si takový software objednal. Pokud si uvědomíte kam v dnešní době nejlépe patří slovní spojení Velký bratr, tedy myšleno do které „svobodné“ země… tak třeba nebudete považovat titulek zprávičky za bulvární. Chtěl jsem tím vyjádřit, že ten software, o kterém se ve zprávičce píše, je zneužitelný ke špehování slušných lidí, i když mohl být vytvořen původně k bezpečnostním účelům nebo k boji s kriminalitou na netu.
Mno, je dobře, že nad tím přemýšlíte... Vlastně velmi dobře.
Nicméně ke druhé zprávičce: je úplně jedno, kdo si to objednal. Je to jen nějaký prohlížeč záznamů ("logů"). To je asi jako říkat, že MySQL je Velký bratr, jelikož si tam KGB ukládá záznamy o gayích...
Vy obdobné programy na svém počítači nemáte? Máte. A taky si v záznamech svého webového serveru můžete najít, kdo přišel na vaše stránky. Jste tedy Velký bratr -- můžete nějaký nástroj použít ke špehování slušných lidí! Skandál!
Ale já zapomněl, že je teď vlastně móda nadávat na USA. No jo...
tak doufám, že se polepšíte :)
myslím, že výraz Big Brother zrovna na FBI nesedí. pokud bych ho už použil, tak spíš ve spojení s NSA, CIA či jinou tajnou službou (i když je pravda, že v Orwellově 1984 Velký Bratr rozhodně tajný nebyl. naopak byl všudypřítomný). tenhle titulek ale nepovažuji za nějaký extrém.
to ten druhý - "Google Android? Peklo pro vývojáře", ten se mi vyloženě hnusí. k vrcholu už mu chybí jen vykřičník na konci. použití výrazů jako peklo, hrůza, děs, strach, katastrofa, skandál... beru jako typické příznaky toho nejhoršího bulváru. stejně tak použití otázky v titulku. jedno humorné rčení říká, že "je-li v titulku otázka, odpověď vždy zní ne". to ale není tenhle případ. vy se na nic neptáte. tudíž pokud by měl být titulek správně česky, byla by tam místo otazníku pomlčka "Google Android - peklo pro vývojáře". použití otazníku má jen vyvolat v čtenářovi zmatek a to je pro bulvár také typické. co by vám udělalo, kdyby titulek zněl třeba "Problémy vývojářů s Google Android"? normální titulek má čtenáře informovat, co je obsahem článku. bulvární titulek má čtenáře rozhodit, šokovat, zaujmout za každou cenu.
na všechny weby, které pravidelně čtu, přistupuji přes RSS. pokud není v kanálu perex a 'musím' na titulek kliknout jen proto, že mě něčím zaujal a nic o článku jsem se z něj nedozvěděl, pak je to pro mě bulvární titulek. zkuste se pokaždé zamyslet nad tím, co se ze *samotného* titulku dovídáte o článku a jestli jen na základě titulku můžete posoudit, zda má pro vás cenu článek číst, či ne.
berte to prosím jako Dobře Míněné Rady™. já sám nepíšu, jen do toho ostatním občas kecám ;-)
Open source system, open source framework, vyvojarske IDE zadarmo a celkom podarene (Eclipse), ja si naozaj nemyslim, ze by bol Android peklo pre vyvojarov.
A podla mna ide hlavne o to, ze tato platforma je aj tak v neustalom a rychlom vyvoji, takze ide hlavne o to aktualizovat vyvojarske baliky a testovat a skusat, co ten system dokaze a na to podla mna emulator v Eclipse staci, aspon kym sa nebude predavat funkcne a finalne zariadenie.
Přečteno 28 363×
Přečteno 19 346×
Přečteno 16 889×
Přečteno 15 026×
Přečteno 14 952×