Hlavní navigace

Otevřený blog - Témata označená nálepkou Ostatní

 • Programovací jazyky na středních školách

  Uplynulo skoro pět let a já jsem tak v posledním ročníku vysoké školy (studuji učitelství pro střední školy se zaměřením na ICT na PedF UK), ale to všechno už na mě patrně prozradila stručná informace v pravém sloupci. Protože mě velmi zajímá problematika výuky algoritmizace a programování na (primárně, ale nejen) středních školách, míří i moje diplomová práce tímto směrem (téma je Výuka algoritmizace a programování se zaměřením na programovací jazyk Python).
 • Open, nebo Libre?

  Název příspěvku asi hodně napovídá. V průběhu posledních pár měsíců a let se nám z OpenOffice.org vytvořily dva nezávislé projekty, jak přímý pokračovatel Apache OpenOffice, tak fork LibreOffice zaštítěný The Document Foundation. Oba dva si získaly (nebo získávají) významné sponzory a podporovatele. IBM patrně u prvého, Red Hat a další u druhého zmíněného projektu. Pro čtenáře Roota asi nic překvapivého a nového, stejně jako okolnosti tohoto rozštěpení.
 • Pět tipů na rozšíření pro Google Chrome

  Tak nám Google Chrome dospěl do šesté verze, která konečně přinesla vlastnost, která jeho použitelnost posouvá o notný kus vpřed. Je jím synchronizace rozšíření. A pár rozšíření, která osobně považuji za zajímavá, níže přestavím. Chrome používám jako primární prohlížeč už prakticky od té doby, kdy vyšla první stabilní verze. Od ní mi také chybělo několik funkcionalit různé důležitosti. Naštěstí byly buď doplněny do samotného prohlížeče, nebo pro ně dozrála různá rozšíření.
  24. 7. 2011 15:56 (aktualizováno)
 • Slackware na desktopu?

  Abstrakt Krátké a nenáročné zamyšlení nad tím, zda se tato konzervativní linuxová distribuce hodí pro využití na desktopu. Pár slov o mých motivech, dalších pár o postupu, několik rad a doporučení a i několik o tom jak jsem uspěl či neuspěl. Když se řekne Slackware … … tak si mnoho s GNU/Linuxem seznámených lidí vybaví termíny jako konzervativní, starý, popř. si povzdechne nad slovy „správa závislostí“. Nic z toho přitom nemusí znamenat apriori něco negativního, naopak…
  24. 7. 2011 16:00 (aktualizováno)
 • Představení

  Proč zakládám tento blog Po dlouhém váhání jsem se rozhodl založit si blog. Vedlo mě k tomu několik důvodů. Osobní internetové stránky provozuji již několikátým rokem a během té doby na nich došlo k poměrně jednoduchému vývoji. Na samém začátku jsem skutečně neměl příliš věcí, které bych chtěl světu sdělit – a můj web proto celkem logicky nikdo nečetl. Časem jsem se propracoval do stádia, kdy jsem se domníval, že už je dost věcí o kterým chci psát, nebo reagovat – a můj web stále nikdo nečetl…
  27. 7. 2011 23:51 (aktualizováno)