Odpovídáte na názor ke článku Znáte to město a toho člověka?.
[35.] No prave. Mluvim francouzsky plynne, nerikam bezchybne, takze tvrzeni, ze se to vyslovuje jak se to pise, me ponekud prekvapilo. Navic francouzstina je plna dvojhlasek, ktere existuji z historickych duvodu a ktere se, narozdil od italstiny nevyslovuji. Existuji i jine veci, ktere existuji z historickych duvodu a ktere cizinec uchem tezko sluchem rozlisi, coz Francouz vetsinou dokaze a kde ne, sahne do knihovny pro Roberta nebo Larouse, ktere ma snad kazdy. Ve francouzstine je asi jedine hlavni pravidlo: ke kazdemu pravidlu existuje alespon pul milionu vyjimek.
Jinak s tou anglictinou to neni tak uplne, ze vyslovuji, jak to vidim napsane. I kdyz existuji jista pravidla, ktera obvykle plati, tak take je nemalo vyjimek. Jak pravil tusim G. B. Shaw, slovo fish by se dalo psat take jako ghoti.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 384×
Přečteno 35 910×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×