Odpovídáte na názor ke článku Vykrádáním k titulu.
[338] Pro studenta PaedF MU je návod z ČVUT sice přínosnější, než obecné rady "strýčka Google", ale to nic nemění na tom, že se má řídit pravidly vlastní fakulty.
Nelze stanovit, kolik písmen či slov smí mít povolená citace - to záleží na povaze textu. Navíc, procento převzatého textu je jen velmi hrubý indikátor toho, jestli se jedná o plagiát, nebo ne - nicméně, 28% vlastního textu v diskutované práci je poměrně pádný indikátor toho, že to autorka s těmi citacemi "tak nějak přešvihla".
Jak jsem psal dříve, záleží i na způsobu a důvodech použití a konečně zde jsou i formální pravidla (Denisa však nerespektovala ani ta).
Chcete-li být přesný, tak pan Vít ve svém blogu nepoužil slovo krádež ani jednou. Není dvakrát šťastné dávat někomu do klávesnice, co nenapsal a pak upozorňovat na domnělé "deficity v chapani pravniho fungovani spolecnosti".
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 384×
Přečteno 35 913×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×