Odpovídáte na názor ke článku "Stavební dozor" nad programátorem.
a) je potřeba zdrojáky dát do nějakého verzovacího systému a potom je vidět, co se udělalo. Rozhodně je poznat kompletní přepsání - ale je potřeba mít dobrou vůli na obou stranách. Ten, co zdrojáky dohlíží, by měl poznat pouhé přeformátování kódu od skutečných pozitivních změn. Občas jednořádková korekce trvá několik hodin.
b) každý programátor má limit toho, co ještě zvládne udělat - je možné, že na to už nestačí. Pomohlo by aspoň naznačit použitou platformu a "neřešitelný" problém. Je možné že to opravdu nejde nebo se najde někdo, kdo smysluplně poradí a potom to zvládne.
c) to je jednoduché - je potřeba vzít zdrojáky a ukázat je komplet tomu dalšímu programátorovi a popsat ten "neřešitělný" problém. Buď řekne - to zvládnu, nebo to vůbec nezvládnu, nebo to budu muset celé přepsat a to bude trvat X.
Nejhorší případ je, že řekne, že to zvládne a taky se v tom utopí.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 445×
Přečteno 41 468×
Přečteno 35 975×
Přečteno 26 004×
Přečteno 25 814×