Hlavní navigace

Jak jsem prošel testem

14. 4. 2009 15:59 Svatopluk Vít

Nevděky jsem se stal testovacím „karlíkem“ jednoho mého neznámého kolegy. Začalo to tím, že ve firemním mailu skončila příloha, se kterou si adresát nevěděl rady. Prostě mu nešla otevřít, ať na ni klikal jak chtěl.

Nejprve zvolil „seřvávací“ taktiku a vyžádal si onu přílohu ještě jednou. Přišla a opět vykazovala stejný problém. K druhému mailu dostal malý dovětek ve smyslu „ať se váš ajťák snaží, ne?“ a tak jsem byl adresátem osloven s přesnou specifikací problému.

A když se u mne daný člověk zastavil, pochopil jsem. Pochopil jsem jeho problém i dovětek odesílatele (v podstatě takový drobně zákeřný). Ten tajemný text v příloze měl totiž „nestandardní“ příponu – odt.

Protože OOo u sebe v počítači mám, nechal jsem si v rámci urychlení vše přeposlat a otevřít, přeuložit do MSO formátu, vytisknout a odeslat zpět. Navíc jsem nainstalovat Sun ODF plugin pro MSO, protože s daným člověkem (odesílatelem) bude náš adresát v kontaktu častěji a tak od něj budou „nefunkční“ soubory chodit častěji.

A teď mi řekněte – má mému kolegovi vůbec smysl vysvětlovat, co je to OOo? On jede ve firemním MSO a pro něj byl daný soubor nečitelný. Po instalaci pluginu se vše „opravilo“ a dále MSO používá. Dostal drobnou přednášku o světě alternativních kancelářských balíků a ISO standardech, ovšem pro něj se vše scvrklo v to, že jsem mu musel doinstalovat „něco“ do MSO, aby to mohl otevřít. V koutku duše asi nadává, co to ta druhá strana vyrábí za zmetky. Problém asi nastane, kdy tento dokument bude chtít v rámci firmy přeposlat dále. Budu zase na začátku a pak budu instalovat Sun plugin.

Nicméně testem kolegy ajťáka jsem prošel a netrvalo mi to ani 2 minuty. Jste také tak zákeřní? Prostě natvrdo pošlete a příjemče snaž se, je to přece tvůj problém, já používám ISO standard. Zmínka o OOo totiž ze strany odesílatele vůbec nedorazila.

Sdílet